خانه / فناوری اطلاعات / USB 3.1 با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه عرضه می شود

USB 3.1 با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه عرضه می شود

تیم برنامه ریز ارتقاء USB 3.0 از ابتدای ۲۰۱۳ با نشان دادن دورنمایی از استانداردی تازه با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه ، همه را به وجد آورد. و اکنون پس از مدتها آنها چیزی برای عرضه دارند.
usb 3.1

usb 3.1

اتحادیه مشخصات فنی آن را تصویب نموده و نام USB 3.1 را برای اش انتخاب کرده است. در حالی که فرمت پورت تغییرات کمی داشته است، اما انجام این تغییرات به زمان حداقلی ۶ ماهه نیاز دارد و پس از اتمام به شرکت هایی چون AMD و اینتل اجازه می دهد چیپ های جدیدی عرضه کنند که پهنای باند دو برابری USB 3.0 را همزمان با پشتیبانی از USB 2.0 عرضه نمایند.

هنوز نقشه راه عمومی برای عرضه اولین ابزارهای مجهز به USB 3.1 اعلام نشده است. البته اولین دوره آموزشی متعلق به توسعه دهندگان از ۳۰ مرداد آغاز به کار خواهد کرد.

اگرچه با همه این اوصاف، USB 3.1 هنوز نیامده، رقبای جدی را در پیش رو دارد. برای مثال اینتل با تاندربولت ۲ به راحتی توانسته سرعت ۲۰ گیگابیت بر ثانیه را پشت سر بگذارد. هرچند که به نظر می رسد USB مانند همیشه، از اقبال بهتر و گسترش بیشتری برخوردار شود.

منبع: ایستنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(