خانه / اخبار / تربت حیدریه / ۷۰۰ میلیارد ریال برای اشتغالزایی در روستاها آماده جذب است

۷۰۰ میلیارد ریال برای اشتغالزایی در روستاها آماده جذب است

توسعه روستایی

توسعه روستایی

مشاور معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در مناطق محروم گفت: دولت از محل اعتبارات پارسال ۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه روستایی به منظور اجرای طرح اشتغالزایی در روستاها آماده جذب دارد.

احمد خوارزمی روز یکشنبه در حاشیه نشست اقتصادی با مسوولان تربت حیدریه در این شهرستان طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: اگر مشارکت روستاییان توجیه اقتصادی خوبی داشته باشد امسال نیز در مرحله دوم ۱۵ هزار میلیارد ریال برای همین طرح به روستاییان پرداخت می شود.

وی گفت: روستاییان پس از تصویب طرحشان در کارگروه اشتغال شهرستان و یا استان محل سکونت می توانند از چهار برابر آورده خود در قالب تسهیلات دولتی با کارمزد سه درصد در مناطق محروم و 9 برابر با کارمزد صفر درصد در مناطق مرزی استفاده کنند.

مشاور معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در مناطق محروم افزود: دولت تدبیر و امید در راستای تولید ثروت و اشتغال پایدار و همچنین مهاجرت معکوس از شهر به روستا در حال راه اندازی شرکتهای تولیدی و دانش بنیان با مشارکت مردم در روستاها با تسهیلات اشتغالزایی است.

وی تاکید کرد: در چارچوب اجرای طرح جدید دولت برای بازگشت مردم به روستاها، روستاییان می توانند با مشارکت در توسعه روستا بخش مهمی از مشکلات اقتصادی کشور را حل کنند.

خوارزمی گفت: روستاییان می توانند طی مشارکت در روستاهای بالای 200 خانوار جمعیت با ارائه طرحهای دانش بنیان، تولید پایدار و کارآفرینی در روستا از تسهیلات دولت بهره مند شوند.

وی همچنین اظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار از مزایای رفاهی از جمله آب، برق، تلفن، گاز و راه آسفالته برخوردار شدند اما با وجود این همه امکانات برخی از روستاها به دلیل نداشتن اشتغال پایدار خالی از سکنه شده اند.

مشاور معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری در مناطق محروم همچنین

گفت: حذف تمام تحریمهای اعمال شده علیه جمهوری اسلامی از سوی استکبار جهانی تنها 20 درصد از مشکلات اقتصادی کشور را حل می کند.

وی افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از روستاییان در جهت تولید ثروت و اشتغال پایدار است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(