خانه / اخبار / تربت حیدریه / یک واحد آلاینده در شهرک صنعتی تربت حیدریه تعطیل شد

یک واحد آلاینده در شهرک صنعتی تربت حیدریه تعطیل شد

تربت حیدریه – رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه از تعطیلی یک واحد تولیدی فاقد مجوز زیست محیطی درشهرک صنعتی این شهرستان خبر داد.

اداره محیط زیست تربت حیدریه گزارش داد: کارشناسان دیروز با دریافت مجوز قضایی اقدام به تعطیلی واحد تولید کود شیمیایی در شهرک صنعتی شماره یک در نزدیکی روستای بوری آباد کردند.

وی ادامه داد: در طول سه سال مسوولین این واحد برای رفع آلودگی اخطار گرفته و مهلت داشتند اما اقدامات انجام شده نتوانست آلودگی زیست محیط را رفع کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه اظهار داشت: هر واحد صنعتی و تولیدی چه در شهرکهای صنعتی و خارج از آن ملزم به رعایت فرآیند تولید با مجوز از سوی حفاظت محیط زیست است و قبل از هرگونه تغییر در فرآیند تولیدی باید مجوز لازم اخذ تا از مشکلات و پیامدهای قانونی بعدی جلوگیری شود.

وی افزود بر اساس بند سه بخشنامه اجرایی ضوابط و معیارهای استقرار واحد و فعالیتهای صنعتی و تولیدی موضوع تصویب نامه هیات وزیران، از استقرار و فعالیت واحدهای آلاینده ای که بنا به تشخیص اداره حفاظت محیط زیست برای سایر واحدها ایجاد مزاحمت کنند جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: بر اساس بند 14 همان بخشنامه در صورت عدم رعایت ضوابط استقرار صنایع توسط دستگاههای اجرایی، ادارات حفاظت محیط زیست نسبت به تعطیلی واحد اقدام و مسوولیت عدم رعایت ضوابط با دستگاه صادرکننده جواز تاسیس خواهد بود.

پشم چی گفت: مصوبه یاد شده و بخشنامه اجرایی آن در هیات وزیران تصویب شده و برای همه بخشها اعم از اداری، تجاری و دولتی لازم الاجرا است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(