خانه / اخبار / یک میلیون و 600 هزار راس دام در تربت حیدریه واکسینه شدند

یک میلیون و 600 هزار راس دام در تربت حیدریه واکسینه شدند

تربت حیدریه – رییس اداره دامپزشکی تربت حیدریه گفت: طی یک سال گذشته بیش از یک میلیون و 600 هزار راس دام در این شهرستان علیه بیماری مشترک انسان و دام واکسینه شدند.
واکسینه دام

واکسینه دام

به گزارش روز شنبه ی این اداره، “علیرضا رفیعی پور” افزود: در این مدت بیش از هفت هزار مورد کنترل و نظارت بر فرآورده های خام دامی و حدود پنج هزار مورد بازرسی و نظارت بهداشتی در کشتارگاه دام این شهرستان انجام شده است.
وی گفت: پنج هزار مورد فعالیتهای آزمایشگاهی، 90 هزار بازدید درزمینه مراقبت از بیماری خطرناک تب برفکی، واکسیناسیون بیش از هزار راس دام علیه بیماریهای انگلی و سمپاشی یک میلیون و 500 هزار مترمربع جایگاه دام، بخشی از فعالیتهای این اداره طی سال گذشته بوده است.
رییس اداره دامپزشکی تربت حیدریه اظهار داشت: حفظ بهداشت و سلامت دام که به عنوان سرمایه دوم کشور به شمار می آید از اولویت های کاری دامپزشکی این شهرستان است.
رفیعی پور گفت: شبکه دامپزشکی این شهرستان از نظر کمی و کیفی در ابعاد جغرافیایی، واحدهای اپیدمیولوژیک دام، طیور، زنبور عسل، کرم ابریشم و آبزیان از موقعیت خوبی در منطقه برخوردار است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(