خانه / اخبار / تربت حیدریه / یک موسسه خیریه تربت حیدریه به مرکز آزمایشی دانش کار تبدیل شد

یک موسسه خیریه تربت حیدریه به مرکز آزمایشی دانش کار تبدیل شد

سازمان بهزیستی

سازمان بهزیستی

رییس بهزیستی تربت حیدریه گفت: موسسه خیریه صاحب الزمان(عج) این شهرستان با هدف کارآفرینی و اشتغال زایی برای نیازمندان به اولین مرکز آزمایشی دانش کار خراسان رضوی تبدیل شده است.

داریوش وکیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این موسسه در سال 1390 با هدف کار آفرینی و اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی فعالیت خود را در تربت حیدریه آغاز کرده است.

وی گفت: این موسسه به عنوان مرکز خیریه تخصصی اشتغال و مرکز آموزشی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار فعالیت دارد که اکنون تنها مرکز پایلوت اجرای طرح دانش کار در خراسان رضوی است.

رییس بهزیستی تربت حیدریه اظهار کرد: این اداره در راستای توسعه این مرکز با هدف ارائه خدمات مطلوب به نیازمندان و زنان سرپرست خانوار زمینی به مساحت 600 مترمربع به موسسه صاحب الزمان (عج) این شهرستان اهدا کرده است.

وکیلی افزود: در شهرستان تربت حیدریه بیش از هشت موسسه خیریه به عنوان مراکز نگهداری از معلولین، سالمندان و ایتام و همچنین در زمینه اشتغال و تامین جهیزیه فعالیت می کنند.

مدیر عامل موسسه خیریه صاحب الزمان (عج) تربت حیدریه نیز گفت: بیش از یک هزار و 200 نفر در قالب 300 خانوار زیرپوشش این موسسه قرار دارند.

مهدی قویدل افزود: این موسسه به عنوان خیریه تخصصی اشتغال و مرکز آموزشی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار و تنها مرکز آزمایشی اجرای طرح دانش کار در خراسان رضوی فعالیت دارد.

وی ادامه داد: این موسسه خیریه طی سه سال گذشته خدمات مختلف در زمینه های اشتغال زایی، فرهنگی، آموزشی و درمانی را به 100 نفر ارائه کرده است.

وی اظهار کرد: این موسسه تلاش می کند با کار آفرینی و اشتغال زایی برای نیازمندان به ویژه زنان سرپرست خانواده قدم کوچکی در راستای توسعه فرهنگ کار و تلاش در جامعه و احیای عزت نفس و کرامت انسانی بردارد.

هم اکنون مشخصات 17 هزار محروم، معلول، نابینا و کم بینا در بانک جامع اطلاعاتی بهزیستی شهرستان تربت حیدریه ثبت شده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(