خانه / اخبار / نخستين یادواره شهدای جهاد علمی در تربت حيدريه برگزار شد

نخستين یادواره شهدای جهاد علمی در تربت حيدريه برگزار شد

تربت حيدريه – خبرگزاري مهر: نخستين یادواره بزرگ شهدای جهاد علمی شهیدان علی محمدی، شهریاری، رضایی نژاد، احمدی روشن و قشقایی در تربت حيدريه برگزار شد.
شهدای هسته ای

شهدای هسته ای

به گزارش خبرنگار مهر، نخستين يادواره بزرگ شهداي جهاد علمی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه تربت حیدریه با حضور پدر شهید احمدی روشن، همسر و فرزند شهید قشقایی،همسر شهید علی محمدی، مسعود شفقی برترین مخترع جهان در سال 2012، خانواده های شهدا و جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه ها برگزار شد.

در این مراسم پدر شهید احمدی روشن به شهادت مظلومانه شهدای هسته ای اشاره کرد و افزود: شهدای جنگ تحمیلی در مقابل دشمن آمادگی عمل و عکس العمل داشتند ولی شهدای هسته ای قصد جنگ نداشتند بلکه قصد خدمت به مردم و کشورشان را داشتند که در اقدامی ناجوانمردانه به شهادت رسیدند.

وی به بیان خاطراتی از شهید مصطفی احمدی روشن در قبل از شهادت پرداخت و گفت: اگر مصطفی و سایر یارانش را از ما گرفتند ولی مصطفی های زیادی را خداوند به این کشور عطا كرده است که با رفتار و اعمال شان ما را شرمنده کرده اند.

در این یادواره سردار زرگر، معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران به ویژگی های ترور و اهداف دشمن از این ترور ها اشاره کرد و گفت: ترور از ابتدای خلقت وجود داشته است و حضرت علی (ع) در مسجد کوفه و امام حسن (ع) و سایر ائمه نماد این ترورها هستند و در انقلاب اسلامی شهیدان حوزه و دانشگاه، جنگ تحمیلی و امروز شهدای عرصه علمی در تیر رس دشمن قرار گرفته اند.

سردار زرگر، معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران

سردار زرگر، معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران

معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه محمد رسول الله (ص) تهران افزود: امروز کشور ما به پیشرفت های علمی و فناوری هسته ای دست پیدا کرده است برای همین دانشمندان ما را ترور می کنند و این پیشرفتها ها در حوزه های مختلف باعث شده تا سیبل دشمن باشیم.

نخستين یادواره شهدای جهاد علمی در تربت حيدريه برگزار شد

نخستين یادواره شهدای جهاد علمی در تربت حيدريه برگزار شد

سردار زرگر از دانشگاه ها و اساتید خواست تا برای دانشجویان بسترهای لازم را فراهم کنند و اجازه دهند در فعالیت های اجتماعی از جمله انتخابات نقش آفرین باشند.

در ادامه این مراسم مسعود شفقی، برترین مخترع سال2012 به گوشه ای از افتخارات علمی ایران اسلامی در دنیا اشاره کرد و گفت: دنیا فهمیده بدون ایران هیچ است.

مسعود شفقی برترین مخترع سال2012 جهان

مسعود شفقی برترین مخترع سال2012 جهان

برترین مخترع سال2012افزود: وقتی به عنوان جوانترین دانشمندان دنیا از من تقدیر کردند به آنان گفتم یادتان باشد که من از کشوری هستم که دانشمندان اش را از ما گرفتید و من از همین تبارم و به دنبال صلح و پیشرفت دنیا هستیم و اگر اختراعی داریم علاقمند هستیم به کل دنیا صادر کنیم تا همه استفاده کنند.

شفقی گفت: عربستان با هزینه یکصد میلیون یورویی و لابی، سه مدال برنز در ژنو دریافت می کند و ایران اسلامی با30 جوان دانشمند 24 مدال را از آن خود می کند و این باعث ناراحتی آنان است.

وی اظهار کرد: اختراعات ایرانیان دنیا را متحیر ساخته است و آنها قبول دارند که برترین مخترعین و اختراعات از ایران است و حتی با هزینه های بالاهم قادر نیستند مشابه اختراعات ما را عرضه کنند.

علیرضا کرباسی، رئیس دانشگاه تربت حیدریه ضمن تقدیر از حضور خانواده شهدای هسته ای گفت: دانشگاه اسلامی و فرهنگ اسلامی و شهادت در اعماق وجود دانشگاه و دانشجو هست و همراه با جهت و انگیزه و تعهد به پیش میرود.

رئیس دانشگاه تربت حیدریه افزود: نتیجه این ایمان و تقوا باعث شده تا در تولید علم سیزده برابر میانگین رشد علمی دنیا پیشرفت داشته باشیم و در فناوری جزء برترین های جهان باشیم.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. من دانشجوی دانشگاه تربتم ، مراسم خوب و عالی بود. :rose:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(