خانه / اخبار / 78 نماینده کنگره آمریکا نامه افزايش تحريم‌ عليه ايران را امضا کردند/حمايت ۳۵ سفير پيشين و کارشناس آمريکايي از تعامل ديپلماتيک با ايران

78 نماینده کنگره آمریکا نامه افزايش تحريم‌ عليه ايران را امضا کردند/حمايت ۳۵ سفير پيشين و کارشناس آمريکايي از تعامل ديپلماتيک با ايران

در حاليکه 78 نماینده جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره آمریکا با امضای نامه‌ای خواستار افزایش تحریم‌ها ضد ایران شدند، ۳۵ سفير پيشين و کارشناس برجسته امنيتی آمريکا، در نامه‌ای به باراک اوباما رييس جمهوری اين کشور، از تعامل ديپلماتيک واشنگتن با دولت حسن روحانی حمايت کردند.
کنگره آمریکا / Congress of America

کنگره آمریکا / Congress of America

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، در نامه 78 نماینده جمهوری‌خواه و دموکرات کنگره آمریکا آمده است: “زمان در حال اتمام است و آمریکا نمی‌تواند ایران مجهز به سلاح اتمی را بپذیرد و باید به موازات گفتگو، فشار تحریم را تا زمانی که تهران برنامه اتمی را متوقف نکرده، ادامه داد.”

 نویسندگان اولیه این نامه “برد اشنایدر” و “لوک مسر” نمایندگان کنگره بودند و این نامه را با حمایت لابی “آیپک” منتشر کرده و امضای نمایندگان دیگر را به دست آوردند.
در عين حال ۳۵ سفيرپيشين و کارشناس برجسته امنيتی آمريکا، در نامه‌ای به باراک اوباما رييس جمهوری اين کشور، از تعامل ديپلماتيک واشنگتن با دولت حسن روحانی حمايت کردند.
اين ۳۵ کارشناس و مقام پيشين، با ستايش تصميم باراک اوباما برای استفاده از ديپلماسی در جهت دستيابی به توافق با ايران، از رويکرد جديد دولت حسن روحانی در مورد اعمال شفافيت بيشتر و پذيرش محدوديت‌های بين المللی در مورد برنامه هسته‌ای اين کشور استقبال کرده‌اند‌.
امضا کنندگان اين نامه با اشاره به وجود دهه‌ها بی‌اعتمادی بين ايران و آمريکا و دشوار بودن کار ديپلماتيک و نيز قطعی بودن برخی مخالفت‌ها  با رويکرد ديپلماتيک دولت اوباما در قبال ايران، بر حمايت خود از اين رويکرد تاکيد کرده‌اند.
در ميان امضا کنندگان اين نامه نام شماری از سفرای سابق آمريکا در خاورميانه از جمله را”يان کراکر” سفير سابق آمريکا در عراق، “ريچارد مورفی” سفير سابق در عربستان و “جان ليمبرت” دستيار پيشين وزير امور خارجه در حوزه ايران ديده می‌شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(