خانه / اخبار / تربت حیدریه با 200 لیتر در ثانیه کمبود آب مواجه است

تربت حیدریه با 200 لیتر در ثانیه کمبود آب مواجه است

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی گفت: نیاز ما 670 لیتر در ثانیه است و حدود 200 لیتر در ثانیه کمبود آب در تربت حیدریه داریم.
آب

آب

 محمد طاهری بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اداری تربت حیدریه که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شبکه آب رسانی تربت حیدریه در حال حاضر 50 هزار انشعاب را با جمعیت حدود 150 هزار نفر تحت پوشش دارد، همچنین 34 روستای اطراف شهر تربت حیدریه به شبکه آب شرب شهر متصل هستند و آب این شبکه از 23 حلقه چاه با حداکثر ظرفیت تولید 470 لیتر در ثانیه تامین می شود در حالیکه نیاز ما 670 لیتر در ثانیه است و حدود 200 لیتر در ثانیه کمبود آب داریم.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی بیان کرد: در طول دو سال اخیر با اقداماتی که انجام داده ایم حدود 62 لیتر در ثانیه به د بی آب شهر اضافه شده است تا بخشی از کمبود آب جبران شود اما متاسفانه با خشک شدن 4 حلقه چاه آب شرب شهر در طی دو سال اخیر و افت برخی چاههای تامین آب شرب دیگر، اکنون در شرایط پایداری نیستیم و با دو ساعت قطع برق در هر کدام از مناطق تامین آب با بی آبی رو برو خواهیم شد.

طاهری افزود: از تمام امکانات موجود برای رفع بحران آب  شهر تربت حیدریه استفاده کردیم اما با وضع موجود توان تولید آب شرب شهربیشتر از این دیگرپاسخگو نیست و برای برون رفت از این بحران راهکاری اصلی و بلند مدت اجرای پروژه های آب رسانی است و این پروژه ها از مکانهای که سازمان  آب منطقه ای استان تشخیص بدهد هر چه سریعتر باید عملیاتی شود.

وی اظهار کرد: در بحث اعتبارات توانسته ایم در سال گذشته هفت میلیارد و 750 میلیون تومان اعتبارات برای آب و فاضلاب شهر تربت حیدریه جذب کنیم که 6 میلیارد و200 میلیون تومان آن فقط در بخش آب سرمایه گذاری شده است و ما برای اجرای پروژه آب رسانی تربت حیدریه با موانع اجتماعی رو برو هستیم و هیچ مشکل اعتباری در این زمینه نداریم.

مدیر عامل آبفای خراسان رضوی گفت: در بخش فاضلاب اقدامات خوبی در تربت حیدریه صوررت گرفته است، حدود 60 کلیو متر در دو سال گذشته شبکه فاضلاب اجرا شده است که معادل 5 سال قبل از آن است که از طریق اعتبارات دولتی شبکه اجرا شده است و این طرح جزء پروژهای ملی است که روند پیشرفت خوبی دارد.

طاهری بیان کرد: باید  فاضلاب شهر بعد از تصفیه با چاههای آب کشاورزی برای محصولاتی که مستقیم به مصرف انسان نمی رسد جایگزین شود تا بتوانیم از منابع آبی کشاورزی برای مصرف آب شرب شهر استفاده کنیم و اینکه گفته میشود پساب فاضلاب برای صنعت فولاد استفاده خواهد شد درست نیست چرا که اولویت ما در بحث جمع آوری فاضلاب، تصفیه آن و جایگزینی با منابع آب کشاورزی برای استفاده آب شرب شهر است و برای فولاد و هر صنعت  دیگری استفاده نخواهد شد.

وی گفت: در سال92 اعتباراتی برای پروژه آب رسانی تربت حیدریه  که یک طرح ملی است در نظر گرفته شده است.

درباره ابوذر

مهندس نرم افزار و فناوری اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(