خانه / اخبار / تربت حیدریه / کمبود آب در تربت حیدریه از مرز تهدید گذشته است

کمبود آب در تربت حیدریه از مرز تهدید گذشته است

آب

آب

مدیر آبفای تربت حیدریه گفت: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته کاهش زیادی داشته است و این مهم سبب شده سطح منابع آبی زیر زمینی شهرستان کاهش یافته و به سطح بحرانی برسد.

محمود امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تربت حیدریه اظهار کرد: میزان بارندگی نسبت به سال گذشته کاهش زیادی داشته است و این مهم در سال‌های قبل نیز تداوم داشته است، سطح منابع آبی زیر زمینی شهرستان کاهش یافته و به سطح بحرانی رسیده است.
وی افزود: در شهر تربت حیدریه 50 هزار اشتراک آب به انضمام 34 روستای اطراف وجود دارد که برای هر شهروند 197 لیتر آب در شبانه روز تولید می‌شود.
امیری عنوان کرد: شرایط اقلیمی سرانه آب در تربت حیدریه باید 125 لیتر برای هر شهروند باشد که متاسفانه مردم 30 درصد آب بیشتر مصرف می‌کنند.
مدیر آبفای تربت حیدریه با اشاره به تعداد 3 هزار خانوار پر مصرف در این شهر بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی بحران آب، اگر شهروندان این شهر در زمینه صرفه جویی اقدام نکنند آب مشترکین پر مصرف قطع می‌شود.
امیری افزود: توان تولید و تامین آب شهر تربت حیدریه در ثانیه 570 لیتر است که مصرف بر ثانیه 670 لیتر است که این شهر با کمبود 170 لیتر آب در ثانیه مواجه است.
وی با اشاره به اقدامات شرکت آب در زمینه تامین آب مورد نیاز مردم تربت حیدریه اظهار کرد: با حفر چندین حلقه چاه در غرب و شرق این شهر درصدد جبران کمبود آب هستیم اما مردم باید بین 10 تا 15 درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(