خانه / اخبار / تربت حیدریه / 130 قلم داروی فاقد مجوز در تربت حیدریه کشف شد

130 قلم داروی فاقد مجوز در تربت حیدریه کشف شد

دارو

دارو

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: طی شش ماه دوم امسال تاکنون 130 قلم داروی شیمیایی، گیاهی و لوازم بهداشتی فاقد مجوز در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه روز پنجشنبه به نقل از سیدسعید خطیبی گزارش داد: ارزش مالی این داروهای فاقد مجوز 860 میلیون ریال برآورد شده است.

وی گفت: محصولات کشف شده اغلب در زمینه درمان چاقی، لاغری و یا آرایشی و بهداشتی بوده که به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه افزود: استفاده از این محصولات عوارضی مانند ابتلا به انواع سرطان، ریزش مو و همچنین افتادگی پوست را به دنبال دارد.

وی گفت: مادران باردار با استفاده از لوازم آرایشی تقلبی و فاقد مجوز خطرات فراوانی برای خود و جنین ایجاد می کنند لذا باید به صورت کامل از مصرف آن خودداری نمایند.

خطیبی افزود: شهروندان هنگام خرید اینگونه محصولات باید به داشتن پروانه ساخت و بهره برداری و برچسب اصالت وزارت بهداشت توجه کنند.

وی از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک در این زمینه از طریق تماس با شماره تلفن 52245851-051 مراتب را به مرکز بهداشت تربت حیدریه اطلاع دهند.

-ایرنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(