خانه / اخبار / تربت حیدریه / کاهش 62 درصدی تسهیلات صندوق کارآفرینی تربت حیدریه

کاهش 62 درصدی تسهیلات صندوق کارآفرینی تربت حیدریه

neshast sandogh karafariniمسئول صندوق کارآفرینی امید تربت حیدریه گفت: سهم این شهرستان از تسهیلات صندوق اشتغال آفرینی در سال جاری نسبت به پارسال 62 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، احسان خدابنده بایگی روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال تربت حیدریه افزود: سهم شهرستان از تسهیلات این صندوق در سال گذشته 40 میلیارد ریال بود که این رقم در سال جاری به 15 میلیارد ریال، یعنی به کمتر از نصف رسیده است.
وی افزود: از ابتدای امسال 9 میلیارد و 370 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد در بخش های اشتغال کارفرمایی، ازدواج و طرح پشتیبان به 39 نفر پرداخت شده که البته این میزان مربوط به پرونده های سال قبل بوده است.
وی گفت: پارسال نیز این صندوق 27 میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات به 237 متقاضی پرداخت کرده بود که هنوز نیز تعدادی پرونده از سال قبل در جریان پرداخت قرار دارد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه نیز گفت: دستگاه های مرتبط با حوزه اشتغال شهرستان امسال 31شغل جدید ایجاد کردند که به ترتیب دانشگاه علوم پزشکی با 15 شغل در ردیف نخست و دامپزشکی هفت، بهزیستی 6 و شرکت گاز، فنی و حرفه ای و اداره صنعت، معدن و تجارت هر کدام با یک شغل در رده های بعدی قرار دارند.
علی اکبر اسماعیل پناه افزود: پارسال دولت برای هر دستگاه سهمی حداقلی برای اشتغالزایی تعیین کرده بود، ولی امسال این کف برداشته شده و به شهرستان ها بر اساس میزان اشتغال ایجاد شده امتیاز می دهند، لذا از دستگاه ها می خواهیم اشتغال های جدید خود را در سامانه ‘رصد’ ثبت کنند تا شاخص های اشتغال آفرینی شهرستان بالا برود.
وی در بخشی دیگر تعداد مقرری بگیران کنونی بیمه بیکاری شهرستان را 285 نفر اعلام و اظهار داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از 79 درصد رشد برخوردار است.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار تربت حیدریه نیز گفت: هر چند کلیات طرح استادشاگردی بسیار خوب است، اما در زمینه اجرا نیازمند دقت نظر و تعامل دستگاه های متولی است.
مهدی عباسپور افزود: کلیات طرح آموزش، حرفه آموزی و توسعه و تقویت اشتغال است، اما از آنجا که استادکاران موظف هستند موضوع بیمه و حقوق و مزایای کارآموزان را در نظر گرفته و در عین حال نمی توان قانون بیمه و تامین اجتماعی را ندیده گرفت، باید دستگاه های مرتبط با چشم پوشی و تفاهم مشکل را در قالب یک جلسه تخصصی مورد بررسی و دقت نظر مجدد قرار دهند.
شهرستان تربت حیدریه 66 هزار و 862 نفر جمعیت فعال دارد که جمعیت شاغل آن 63 هزار و 58 نفر، جمعیت بیکار سه هزار و 804 نفر، میزان بیکاری 5.7 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی آن 38.4 نفر است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(