خانه / اخبار / تربت حیدریه / آمار طلاق در تربت حیدریه 3 درصد کاهش یافته است

آمار طلاق در تربت حیدریه 3 درصد کاهش یافته است

کاریکاتور طلاق

کاریکاتور طلاق

رئیس دادگستری تربت حیدریه گفت: آمار طلاق سال گذشته در این شهرستان 3 درصد کاهش یافته است.

محمد ابراهیم زاده عصر سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی تربت حیدریه اظهار کرد: 70درصد از پرونده های قضایی ناشی از اختلافات خانوادگی در سطح جامعه است بطوریکه اختلافات خانوادگی به یکی از مهمترین معضلات در جامعه تبدیل شده و بسیاری از ناهنجاریهای موجود در جامعه ناشی از کاهش اخلاق در خانواده است.

رئیس دادگستری تربت حیدریه افزود: فرهنگ زیربنای اقتصاد است و باید با آموزه های دینی و قرآنی آن را تقویت کرد و فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم.

ابراهیم زاده افزود : باید در شورای فرهنگ عمومی کار میدانی و اجرائی صورت گیرد، یعنی هر مدیر با یک راهکارفرهنگی در حوزه کاری خود و زیر مجموعه اش، با اجرای کار میدانی گام مهمی در شکوفا کردن فرهنگ کشور بر دارد تا خروجی  اینگونه جلسات بیش از پیش در جامعه آشکار شود.

در ادامه، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار، امام جمعه تربت حیدریه در این جلسه اظهار کرد: باید از ظرفیت عظیم فرهنگی ماههای رجب و شعبان و بخصوص اعیاد و مناسبتهایشان  بدرستی استفاده شود.

امام جمعه تربت حیدریه افزود: فرهنگی که مبتنی بر اسلام و قرآن باشد ریشه و زیر بنای اقتصاد و سیاست کشور است و با رویکرد دینی و قرآنی میتوان بر معضلات و آسیب های اجتماعی که در جامعه وجود دارد غلبه کنیم.

حجت الاسلام شریعتی تبار تصریح کرد: آنچه این انقلاب را در طی 35سال در مقابل جنگ، ترور و تحریم نگه داشته و در واقع رمز پیروزی ماست تکیه بر فرهنگ مترقی دینی واسلامی است و اتفاقا بیشترین تمرکز دشمن در طول این سالها بر روی مسائل فرهنگی جامعه ما بوده است.

وی با اشاره به نقش شورای فرهنگ عمومی در راستای تحقق  شعار سال گفت: شعار سال نباید در حد سخنرانی و یا برگزاری همایش باقی بماند بلکه امسال در شهرستان باید چند کارگاه آموزشی – تخصصی با محوریت چهار عنوان فرهنگ ،اقتصاد ،مدیریت جهادی و عزم ملی  برگزار شود تا ضمن تبیین و تشریح این عناوین گامی در جهت تحقق آن برداشته شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(