خانه / اخبار / تربت حیدریه / کاهش 21 درصدی تلفات جاده‌ای در تربت‌حیدریه

کاهش 21 درصدی تلفات جاده‌ای در تربت‌حیدریه

معاون مدیرکل و مدیر اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه از کاهش 21 درصدی تلفات جاده‌ای در سال گذشته در سطح شهرستان تربت‌حیدریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت‌حیدریه، ایمان مقید عصر امروز در نشستی با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت گفت: کاهش تلفات جاده‌ای از اولویت‌های اصلی اداره راه و شهرسازی بوده و تربت‌حیدریه از شهرستان‌های برتر استان در این حوزه است.

وی با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی با مشارکت خیرین برای اولین بار در استان، گفت: در سال گذشته 30 روستای این شهرستان به میزان 53 کیلومتر راه روستایی با مشارکت مردم و خیرین آسفالت شده که بالغ‌بر 53 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

مقید افزود: در این راستا 8 هزار و 300 خانوار از نعمت راه روستایی بهره‌مند شده‌اند.

وی درصد برخورداری از راه روستایی در تربت‌حیدریه را 98 درصد عنوان کرد و گفت: 14 کیلومتر دیگر از راه‌های روستایی باقی‌مانده که با تخصیص اعتبارات لازم در سال 96 جشن برخورداری 100 درصدی از راه روستایی را خواهیم داشت.

معاون مدیرکل و مدیر اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه افزایش قیمت قیر در سال‌های گذشته را موجب رکود در حوزه راه‌سازی و آسفالت دانست و افزود: 10 هزار تن قیر رایگان و یارانه‌ای توسط اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه برای شهرستان تخصیص یافت که با تأمین این میزان قیر 21 کیلومتر از راه‌های شهری شهر روکش شد.

مقید اظهار کرد: پروژه آسفالت محور رباط سنگ به کدکن طی دو سال اخیر به علت تخصیص اعتبارات به‌صورت قطره‌چکانی با مشکل مواجه شده بود، با این ‌حال از سال گذشته تاکنون 6 کیلومتر از این محور آسفالت گردید که امیدواریم با تأمین اعتباری که امسال در نظر گرفته‌شده این پروژه به اتمام برسد.

دستگاه‌های راه‌سازی و راهداری بسیار فرسوده است

وی بابیان اینکه دستگاه‌های راه‌سازی و راهداری بسیار فرسوده است افزود: میانگین عمر استاندارد این دستگاه‌ها در کشور 15 سال بوده که با توجه به قیمت بالا خرید و تعمیر و حتی هزینه نگهداری این دستگاه‌ها بسیار پرهزینه است.

معاون مدیرکل و رئیس اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه گفت: 80 هکتار از اراضی فاز 3 شهرک ولیعصر برای احداث 4 هزار و 860 واحد مسکن مهر در نظر گرفته شد که از این میزان تاکنون یک هزار و 861 واحد به متقاضیان تحویل داده‌شده است.

مقید کمبود متقاضی در بحث مسکن مهر را از مهم‌ترین مشکلات این حوزه عنوان کرد و افزود: خدمات زیربنایی در مسکن مهر به‌خوبی انجام‌گرفته اما در حوزه خدمات روبنایی مثل احداث مسجد، فضای سبز و مدرسه و… مشکل‌داریم و باید گفت در حوزه خدمات روبنایی مسکن مهر ضعف‌های زیادی داریم.

واگذاری 2 هکتار از اراضی پیش کوه به مصلای تربت‌حیدریه

مدیر اداره راه و شهرسازی تربت‌حیدریه گفت: 4 هکتار از اراضی پیش کوه برای احداث مصلا مصوب شده و تاکنون 2 هکتار آن در حال عقد قرارداد هستیم.

مقید تصریح کرد: تمامی اراضی پیش کوه در مالکیت اداره راه و شهرسازی بوده و شهرداری حق واگذاری از اراضی پیش کوه بدون نظر این اداره را ندارد.

وی از رفع تصرف 6 هکتار از اراضی ملی در سال گذشته در شهرستان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 15 هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف‌شده است.

مقید با اشاره به پروژه بیمارستان امام حسین(ع) این شهرستان افزود: این بیمارستان به مساحت 6 هکتار با زیربنای 27 هزار مترمربع در حال حاضر با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده که تا پایان سال مالی 96 سازه این ساختمان به اتمام می‌رسد.

وی بابیان اینکه تکمیل این پروژه نیازمند 400 میلیارد تومان اعتبار است، افزود: با بهره‌برداری از این پروژه تربت‌حیدریه به قطب درمانی جنوب خراسان رضوی تبدیل خواهد شد.

درباره تربت حیدریه