خانه / اخبار / تربت حیدریه / کاهش مصرف سوخت در تربت حیدریه

کاهش مصرف سوخت در تربت حیدریه

پمپ بنزین

پمپ بنزین

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه از کاهش سه درصدی مصرف بهاره سوخت در این منطقه نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

مجتبی دلبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال 139 میلیون و 698 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در این منطقه توزیع و مصرف شده است.
وی اجرای طرح پیمایش سوخت، پایش مصرف کنندگان واقعی از طریق توزیع مرحله دوم کالابرگ نفت سفید، تعیین سهمیه واقعی مصرف کنندگان، کنترل و نظارت مستمر بر سهمیه مصرف کنندگان عمده و جزء و نیز توسعه شبکه گازرسانی را از عمده ترین دلایل این کاهش مصرف عنوان کرد.
وی گفت: بخش عمده ای از این کاهش مصرف به دلیل صرفه جویی حدود 18میلیون لیتر بنزین در این منطقه، به خاطر استفاده مردم از گاز سی ان جی به میزان 15 میلیون و 400 هزار کیلوگرم به عنوان سوخت پاک و ارزان بوده است.
دلبری با اشاره به رشد 9 درصدی مصرف گاز طبیعی اظهار کرد: روزانه 166 هزار کیلوگرم سی ان جی در منطقه تربت حیدریه توزیع می شود.
وی افزود: در بهار امسال 57 میلیون و 200 هزار لیتر بنزین در این منطقه مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، سه درصد کاهش نشان می دهد.
به گفته وی در این بازه زمانی همچنین شاهد کاهش 68 درصدی مصرف نفت کوره، هشت درصدی نفت سفید و نیز یک درصدی مصرف نفت گاز بوده ایم که خود نقش بسزایی در بهینه سازی مصرف سوخت ایفا کرده است.
دلبری در بخش دیگری به وضعیت توزیع گاز مایع در این منطقه اشاره کرد و گفت: تاسیسات گاز مایع منطقه با متوسط مصرف هزار و 700 تن در ماه دارای یک شرکت موزع (آساگاز) و هشت تاسیسات سلیندر پرکنی با ظرفیت 230 تن است.
وی در معرفی ناوگان حمل و نقل منطقه نیز گفت: هم اینک 174 نفکتش کار انتقال مواد سوختی را به عهده دارند که شامل 112 دستگاه تریلر، 48 دستگاه 10 چرخ و 14 دستگاه 6 چرخ است.

شرکت نفت منطقه تربت حیدریه از مناطق سی و هفتگانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران است که دارای چهار ناحیه مشتمل بر 9 شهرستان شامل تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار، کاشمر، خلیل آباد، گناباد، بجستان و خواف با ظرفیت ذخیره سازی حدود 235 میلیون لیتر سوخت است.

این منطقه دارای یک باب جایگاه شرکتی و 40 باب جایگاه اختصاصی مواد سوختی (بنزین، نفت و گاز) هفت باب فروشندگی سکودار، 10 فروشندگی داخل اتاقک، 200 فروشندگی و تعاونی روستایی و 29 باب جایگاه اختصاصی عرضه سی ان جی فعال است.
تعداد جایگاه های عرضه سوخت اعم از بنزین و سوخت گاز سی ان جی در منطقه تربت حیدریه 88 باب است که از این تعداد 29 باب به جایگاه سی ان جی اختصاص دارد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(