خانه / اخبار / ایران و جهان / کاهش رابطه مودی با ممیز و ممیز با پرونده برای کاهش فساد در بخش مالیاتی

کاهش رابطه مودی با ممیز و ممیز با پرونده برای کاهش فساد در بخش مالیاتی

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور از اقدامات این سازمان برای جلوگیری از فساد اداری در بخش مالیات این کشور خبر داد و گفت: در این چارچوب هر چقدر رابطه مودی با ممیز و ممیز با پرونده کم شود بخش زیادی از ریشه های فساد اداری در بخش مالیاتی از بین خواهد رفت.

علی عسکری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص راه های ایجاد فساد در بخش مالیاتی کشور، با بیان اینکه مالیات علی الراس از زمینه ها بروز فساد در نظام مالیاتی است، افزود: عدم شفافیت و انتشار اطلاعات زیربنای اصلی در شکل گیری فساد در نظام اداری است بنابر این باید به این امر رسیدگی شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه باید مکانیزم های لازم را برای ساماندهی امور تهیه کرد، اظهار داشت: البته در سال های گذشته بسترهای ساماندهی این امر در نظام مالیاتی فراهم شده به نحوی که نظام مالیاتی امروز در مسیری گام برمی دارد که می تواند به نقص ها پاسخ دهد و امکان رفع مشکلات را در درون دارد.

عسکری افزود: نظام مالیاتی به سیستم مناسبی برای تشخیص درآمد، مالیات و رسیدگی دست یافته بنابر این، این مسیر در حال طی شدن است.

به گفته وی، پیاده سازی طرح جامع در نظام مالیاتی ظرف امسال و سال آینده تکمیل می شود و می توان اعلام کرد نظام مالیاتی در این حوزه قدم های موثری برداشته که قابل اتکا است.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: نقایص قبلی به سرعت در حال رفع شدن است و به سمتی حرکت می کنیم که فساد در نظام اداری در این بخش کم می شود.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(