خانه / فناوری اطلاعات / قیمت گذاری و زمان احتمالی عرضه چیپ های “هاسول” اینتل

قیمت گذاری و زمان احتمالی عرضه چیپ های “هاسول” اینتل

Intel-Dadi-Perlmutterنسل چهارم پردازنده های کامپیوتری اینتل با نام هاسول در راه هستند و امروز یک سایت چینی قیمت و زمان عرضه احتمالی آنها را منتشر کرده. قیمت گذاری نسل جدید به نظر بسیار نزدیک به سری “آیوی بریج” است و در نتیجه، اینتل برچسب قیمت بالایی بابت ویژگی های جدید و معماری کم مصرف بر پیشانی این سری نچسبانده. البته این قضیه هنوز رسمی نیست.

چیپ های هاسول به لحاظ سرعت پردازش 10 درصد از نسل قبل بهتر هستند و عملکرد گرافیکی آنها نیز به لطف چیپ گرافیکی GT3  که در چیپ اصلی جاسازی شده، 2 برابر بهبود یافته. در اصل کاربرانی که به خاطر عملکرد ضعیف گرافیک های HD 4000 اینتل ناراحت بودند، حالا می توانند گرافیک سه بعدی و نرخ فریم بهتری را با GT3 در اختیار داشته باشند.

اگر در کمین شکار یک لپ تاپ خوب هستید، عمر باتری اولترابوک های قدرت یافته از هاسول به طرز چشمگیری نسبت به نسل قبلی بهتر است و در حالی که اینتل روی 13 ساعت مانور می دهد، به طور واقع بینانه می توان انتظار 8 تا 10 ساعت عمر باتری مفید را داشت که برای استفاده روزانه کفایت می کند. شایعه است که اولترابوک های مجهز به هاسول دارای صفحه لمسی خواهند بود و ضخامت شان 17 تا 10 میلیمتر (در قسمت های مختلف بدنه) است.

فهرست احتمالی قیمت ها را در زیر مشاهده می کنید و زمان احتمالی عرضه هم 12 خرداد (2 ژوئن) ذکر شده که درست 2 روز قبل از شروع Computex در تایوان است.

haswell-price-table

-نارنجی

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(