خانه / اخبار / تربت حیدریه / چهار هزار و 644 معلول زیر پوشش خدمات بهزیستی تربت حیدریه

چهار هزار و 644 معلول زیر پوشش خدمات بهزیستی تربت حیدریه

معلولین

معلولین

تربت حیدریه – رییس اداره بهزیستی تربت حیدریه گفت: چهار هزار و 644 نفر معلول در این شهرستان از خدمات حمایتی بهزیستی بهره مند هستند.

داریوش وکیلی روز پنجشنبه به مناسبت روز جهانی معلولان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد هزار و 660 نفر معلول جسمی حرکتی، هزار و 435 نفر ذهنی، 616 نفر ناشنوا، 537 نفر نابینا و 225 نفر دارای معلولیت اعصاب و روان هستند.

وی افزود: این شامل افرادی است که به این اداره مراجعه کرده اند و یقینا معلولان دیگری نیز وجود دارند که شناسایی نشده و ما از وجود آنها بی اطلاع هستیم.وکیلی گفت: برای نگهداری و ارایه خدمات به این معلولان چهار مرکز نگهداری شبانه روزی و دو مرکز آموزشی و توانبخشی روزانه وجود دارد.وی با بیان اینکه دو مرکز شبانه روزی ویژه بانوان سالمند در شهرستان فعالند، گفت: دو مرکز دیگر شبانه روزی نیز برای معلولان ذهنی فعالیت دارند.
وکیلی افزود: دو مرکز آموزش و توانبخشی روزانه نیز برای معلولان داریم که در مرکز حرفه آموزی ویژه دختران بالای 14 سال هنرجویان با فنون قالی بافی، خیاطی و صنایع دستی آشنا می شوند.
وی اظهار کرد: در کنار این خدمات، مرکز مراقبین بهبود نیز به 65 نفر در منرل خدمات ارائه می کند و 35 نفر بیمار روانی نیز از خدمات ویزیت در منزل بهره مند هستند.به گفته وکیلی خدمات به معلولان شامل خدمات توانبخشی، ارائه لوازم توانبخشی و پرداخت هزینه تحصیلی است.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(