خانه / اخبار / پیرمرد تربتی عاشق بازهم به‌ نمایشگاه کتاب تهران آمد/عکس

پیرمرد تربتی عاشق بازهم به‌ نمایشگاه کتاب تهران آمد/عکس

در یکی از بخش‌های فضای باز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نویسنده کتاب «بالاتر از مجنون» کتاب خود را به صورت دستفروش به عابران و بازدیدکنندگان می‌فروشد. او سال گذشته هم کتاب خود را به همین شیوه به مردم می‌فروخت.

مهر: سبحان عبداللهی، پیرمردی از روستای خورق از توابع تربت حیدریه است که در یکی از زوایای فضای باز مصلی و محل برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روی بلوک جدول نشسته و بساط نسخه‌های کتابش را روبروی خود روی زمین پهن کرده است.

این پیرمرد که دارای سواد قرآنی است، نیمی از اشعار حافظ را از حفظ دارد و با اتکا به این میزان از دانش، کتابی به نام «بالاتر از مجنون» نوشته است که نظم و نثر در آن، ضمیمه یکدیگر است و در کنار هم قرار دارند.

سبحان عبداللهی، پیرمردی از روستای خورق از توابع تربت حیدریه

سبحان عبداللهی، پیرمردی از روستای خورق از توابع تربت حیدریه

عبداللهی درباره کتابش می‌گوید: ابتدای کتاب داستان عاشق شدن خودم در تربت حیدریه و زمانی که به تهران آمدم، است. در کنار داستانم اشعار عاشقانه سعدی و حافظ را آورده‌ام که تاثیرگذاری ماجرا را بیشتر می‌کند. کتابم برای اولین بار در سال 86 توسط نشر دانشوران رشید چاپ شد و سال 89 به چاپ پنجم رسید.

این نویسنده می‌گوید: هر نوبت چاپ این کتاب با شمارگان 3 هزار نسخه منتشر شد، اما ناشر چاپ چهارم را با تیراژ 6 هزار بیت چاپ کرد. در حال حاضر از چاپ پنجم کتاب 480 نسخه مانده که آمده‌ام، آن‌ها را در نمایشگاه بفروشم.

وی درباره دلیل دستفروشی کتابش در نمایشگاه گفت: ناشرم امسال در نمایشگاه حضور ندارد. یکی از نویسندگان آشنا هم به من گفت می‌رود تا ببیند می‌تواند غرفه‌ای خالی مهیا کند که باهم کتاب‌هایمان را در آن بفروشیم یا نه. فروش کتاب این روزها سخت شده است. وقتی کتاب را به کتابفروشی‌ها می‌برم می‌گویند کتابت را به امانت بگذار؛ در صورت فروش نصف قیمتش را ما برمی‌داریم. در صورتی که استقبال خوبی از این کتاب شد و ناشر شمارگان تیراژ را در چاپ چهارم بالا برد. جوانان زیادی به واسطه داستان عشقی کتاب، از آن استقبال کرده بودند. بنابراین اگر خودم کتاب‌هایم را بفروشم، به نفعم خواهد بود.

درباره تربت حیدریه

6 نظرات

  1. دود از کنده بلند میشه، ایول ، پرچم تربت تو نمایشگاه بین الملل تهرانم بالاس :laughing: :D :good:

  2. بی ادبا یه جا به این پیرمرد تربتی ندادن
    بازم آفرین به همتش :mail: :heart: :rose:

  3. تربت حیدریه


    درود :rose:

  4. سلام من به داشتن یه همچین ادمی تو شهرم افتخار میکنم دمش گرم . از ویتامین 3 هم بابت دعوتش از عمو سبحان تشکر می کنم.

  5. اصلا تربت در همه عرصه ها حضور داره چن وقته پیش رفته بودیم شنا کنار دریا روی ماسه ها نوشته بودت تربت حیدریه تعجب کرده بودم خخخ :wac:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(