خانه / اخبار / تربت حیدریه / مجتمع فولاد تربت‌حیدریه بزرگ‌ترین پروژه صنعتی شرق کشور است

مجتمع فولاد تربت‌حیدریه بزرگ‌ترین پروژه صنعتی شرق کشور است

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان‌رضوی گفت: مجتمع فولاد تربت‌حیدریه در فاز یک با ظرفیت تولید 1.4 میلیون تن، برآورد اشتغال‌زایی برای دو هزار و 800 نفر و سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورو، بزرگترین پروژه صنعتی شرق کشور است.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان‌رضوی

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان‌رضوی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌رضوی، رضا جمشیدی در دومین جلسه کمیته فولاد استان خراسان‌رضوی اظهار کرد: هدف اصلی جلسات این کمیته، بررسی موضوعات مربوط به صنایع فولاد در استان

خراسان رضوی به صورت احصا شده و مشخص و طرح مسائل، مشکلات و فعالیت های آن‌ها است.

وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن هر چه بهتر و سریع‌تر تصمیمات کمیته، مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و مخاطب صنعت فولاد نیز در جلسات حضور می‌یابند، تصریح کرد: به منظور اینکه تصمیمات کارشناسی جلسه، ضمانت اجرا داشته باشد، درصورت نیاز در کارگروه توسعه، بخش معدن مصوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار خراسان‌رضوی پس از ارائه گزارش شرکت مجتمع فولاد تربت‌حیدریه بر لزوم حل مشکل این واحد صنعتی در زمینه اختصاص سهمیه مواد اولیه تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه خوراک اولیه و سهم هر واحد به ویژه در زمینه گندله از طریق استان تامین شود تا در این زمینه اتکایی به سایر استان‌ها نداشته باشیم، گفت: اختصاص این سهمیه مستلزم فعال‌سازی واحدهای صنعتی و تسریع در انجام امور آن‌ها است.

جمشیدی در زمینه تامین آب واحدهای صنعتی اظهار داشت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و مقرر شده است آب مورد نیاز شرکت‌های فولاد از محل مدیریت بهینه آب مناطق یادشده و یا سایر روش‌هایی که در مطالعات مورد بررسی قرار می‌گیرد، تامین شود.

گفتنی است مدیران عامل مجتمع فولاد تربت حیدریه و سبزوار گزارشی از وضعیت اجرایی این دو طرح ارائه کردند.

شایان ذکر است مجتمع فولاد تربت حیدریه در فاز یک با ظرفیت تولید 1.4 میلیون تن، برآورد اشتغال‌زایی برای دو هزار و 800  نفر و با حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورو، بزرگترین پروژه صنعتی شرق کشور محسوب می‌شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد، مدیرعامل طرح فولاد سبزوار به همراه مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط در ستاد توسعه بخش معدن حضور یابند تا تصمیم نهایی در زمینه این واحد صنعتی در ستاد اتخاذ شود.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. فقط متاسفانه عمر نوح نداریم که این مجتمع رو با چشمامون ببینیم! :unsure:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(