خانه / اخبار / ایران و جهان / پایان 2 روز مذاکره فشرده عراقچی و اشمید

پایان 2 روز مذاکره فشرده عراقچی و اشمید

دستیابی به راه‌حل درباره سه مورد اختلافی/نتیجه بررسی‌ها به پایتخت‌ها منتقل می‌شود
اشمید و عراقچی

اشمید و عراقچی

طی دو روز مذاکره فشرده بین عراقچی و اشمید در ژنو نتیجه بررسی‌ها درباره مسائل باقی‌مانده درخصوص نحوه اجرایی شدن توافق ژنو به پایتخت‌ها منتقل و در پی تصمیم‌گیری نهایی در پایتخت‌ها، نتیجه اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، مذاکرات سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان و هلگا اشمید معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ژنو پایان یافت.

سید عباس عراقچی در این باره به خبرنگار فارس گفت:‌ طی دو روز مذاکره فشرده با خانم اشمید، راه‌حل مسائل باقی‌مانده در خصوص نحوه اجرایی شدن توافق ژنو در سطح مدیران ارشد سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 مورد بررسی و جمع‌بندی قرار گرفت.

عراقچی با بیان اینکه پیشرفت‌های خوبی حاصل شد، یادآور شد: درباره سه مورد اختلافی به راه‌حل رسیدیم، که منوط به تایید راه‌حل در پایتخت‌ها می‌باشد.

معاون وزیر خارجه کشورمان عنوان کرد: نتیجه این بررسی‌ها به پایتخت کشورها منتقل و متعاقب آن تصمیم‌گیری نهایی در پایتخت‌ها اتخاذ و نتیجه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، سید عباس عراقچی و هلگا اشمید از دیروز در هتل اینترکنتیننتال شهر ژنو درباره حل سه مورد اختلاف باقیمانده از مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 به گفت‌وگو پرداختند.

شهر ژنو دیروز همچنین میزبان نشست سه جانبه‌ای بین عراقچی، وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و هلگا اشمید بود.

شرمن که در مسیر سفرش به مسکو توقفی کوتاه در ژنو داشت علاوه بر شرکت در این نشست سه جانبه دیداری دوجانبه نیز با عراقچی داشت.

سومین دور مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 طی روزهای نهم و دهم دی ماه در شهر ژنو برگزار و چند مورد اختلافی باقیماند که قرار شد در نشستی با حضور عراقچی و اشمید درباره آن بحث و تبادل نظر شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(