خانه / اخبار / تربت حیدریه / وضعیت منابع آبی شهر تربت حیدریه بحرانی است

وضعیت منابع آبی شهر تربت حیدریه بحرانی است

کمبود آب

کمبود آب

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: به سبب کاهش بارندگی و برداشت بی رویه آب از چاه ها ، وضعیت منابع آب های زیرزمینی این شهر در حالت بحرانی قرار دارد.

حسن فتحی نیا در جمع نمازگزاران مسجد امام حسین(ع)، افزود: با صرفه جویی حداقل 10 درصدی آب توسط شهروندان، مشکلات کم آبی شهر تربت حیدریه می تواند بر طرف شود.

وی گفت : شهروندان نباید از آب شرب برای سایر مصارف استفاده کنند زیرا تامین آب شرب با این شرایط دچار مشکلاتی است ضمن اینکه اسراف آن از نظر اخلاقی و شرعی درست نیست .

فتحی نیا با اشاره به قطعی آب شرب در برخی مناطق تربت حیدریه، افزود: متاسفانه با مصرف زیاد آب، حدود 15 درصد از شهروندان این شهر ، آب شرب ندارند.

وی اظهار کرد: دولت هیچ مشکلی از نظر مالی و فنی برای تامین و انتقال آب به شبکه انتقال در تربت حیدریه ندارد اما دیگر جایی برای خرید و حفر چاه و استخراج آب حتی از دورترین نقاط شهرستان باقی نمانده است.

وی گفت: سال گذشته با حفر سه حلقه چاه در حدود 100لیتر آب در ثانیه وارد شبکه آبرسانی شهر تربت حیدریه شد اما هنوز این شهر با کمبود 250لیتر آب در ثانیه روبرو است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(