خانه / اخبار / ایران و جهان / وزیر کشور: دشمنان خارجی و عوامل منطقه ای آنها، خواهان تداوم ناامنی در منطقه هستند

وزیر کشور: دشمنان خارجی و عوامل منطقه ای آنها، خواهان تداوم ناامنی در منطقه هستند

رحمانی فضلی

رحمانی فضلی

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر یکشنبه در دیدار با محمدحنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان، بر تحکیم روابط با کشور دوست و برادر افغانستان و تقویت همکاری های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی تاکید کرد و افزود :
دشمنان مشترک ما؛ آمریکا و اسرائیل و عوامل منطقه ای آنها امنیت را برای منطقه نمی خواهند که نمونه آن را در افغانستان، عراق، سوریه و یمن شاهد هستیم.
رحمانی فضلی با اشاره به برگزاری پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان در هفته جاری در تهران گفت: توافق در زمینه های مختلف از جمله موضوع آب، پناهندگان افغانستان، قاچاق مواد مخدر، ترانزیت و امنیت مرزها در یک بسته کلی و بر اساس اولویت های تعیین شده از اهداف برگزاری اجلاس تهران است .
وزیر کشور با تاکید بر ضرورت مقابله با تردد اتباع غیر مجاز افغانستان به ایران گفت: باید به کمک یکدیگر جلوی این گونه ترددها را بگیریم چرا که مسیر قانونی برای سفر اتباع افغانستان به ایران هموار است.
رحمانی فضلی همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرای طرح های اقتصادی در افغانستان و کمک به توسعه کشت جایگزین به جای مواد مخدر تأکید کرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(