خانه / اخبار / همکاری با بخش خصوصی اولویت شورای چهارم تربت حیدریه

همکاری با بخش خصوصی اولویت شورای چهارم تربت حیدریه

رئیس شورای شهر تربت حیدریه: شورای چهارم تربت حیدریه همکاری با بخش خصوصی را در اولویت قرار داده است
شورای شهر

شورای شهر

محمد صادق مجتهدی رئیس شورای شهر تربت حیدریه از همکاری با بخش خصوصی و مردم برای رفع موانع این شهرستان خبر داد.

محمد صادق مجتهدی، رئیس شورای شهر تربت حیدریه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تربت حیدریه اظهار کرد: شورای چهارم شورایی فراتر از چهارچوب شهرداری است و تصمیم دارد در همه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، شهرسازی، خدمات شهری  توسعه همه جانبه شهر تربت حیدریه را به صورت متوازن و با برنامه‌ریزی‌های مناسب پیش ببرد.

مجتهدی درباره اهداف و مهم‌ترین اولویت‌های کاری شورای چهارم گفت: شورای چهارم اساس کار خود را بر شفاف سازی ضوابط و مقررات شهرداری به ویژه بحث درآمدسازی شهرداری به جهت جلب اعتماد مردم گذاشته است.

وی بیان کرد: استفاده حداکثری از مشارکت مردم در مدیریت شهری، استفاده از ظرفیت‌های قانونی شورا جهت رسیدگی به مشکلات مردم در خارج از حوزه‌های شهرداری، فراهم کردن بسترهای زیر بنایی جلب اعتماد مردم در اجرای پروژه‌ها، استفاده از بخش خصوصی در اتخاذ تصمیم‌ها و مصوباتی در راستای شفاف‌سازی درآمدها از دیگر اولویت‌های ماست.

مجتهدی افزود: از این رو شورای چهارم شورایی فراتر از چارچوب شهرداری است و براساس اختیارات قانونی که به این نهاد سپرده شده است تصمیم دارد در همه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، شهرسازی، خدمات شهری و.. توسعه همه جانبه شهر تربت حیدریه را به صورت متوازن و با  برنامه ریزی‌های مناسب پیش ببرد.

وی در مورد نحوه انتخاب شهردار و استدلال موافقین و مخالفان شهردار گفت: نمی‌توان گفت که شهردار مخالف داشت، بلکه ایشان منتقدانی داشتند، از آنجای که در مدیریت نقاط ضعف و قوت وجود دارد، عده‌ای از اعضا شورا نسبت به مدیریت شهرداری در طول یکسال و نیم تصدی وی ضعف‌هایی در حوزه‌های فنی، امور زیر بنایی شهر، بحث اداری درون شهرداری و نیروهای انسانی، عدم شفافیت موضوعات در بخش‌های مختلف شهرداری می‌دیدند که با وجود ارائه پاسخ این انتقادها از طرف شهردار، قانع نشده بودند، موافقان نیز استدلال‌شان این بود که نسبت به مدت کوتاه تصدی شهردار در این پست و با نگاه متفاوتی که شورای چهارم دارد و نیز عملکرد خوب شهردار در زمینه زیباسازی و حوزه‌های فرهنگی، ایشان می‌تواند در اجرای سیاست‌های شورای جدید موفق باشد.

رئیس شورای شهر تربت حیدریه راجع به عملکرد شورای سوم گفت: با توجه به اینکه هنوز اول کار شورای چهارم است نمی‌توانیم اظهار نظر کنیم، مردم بهترین قاضی هستند با اینکه در هر مجموعه نقاط ضعف و قوتی وجود دارد.

مجتهدی درباره نقاط قوت شورای چهارم افزود: به نظر من نقاط قوت شورای چهارم، وجود نیروهای توانمند، متخصص، مدیر و صاحب نظر و با تجربه در اکثر حوزه‌های کاری مربوط به شورا و همچنین حضور نیروهای جوان به ویژه بانوان و اتحاد و همدلی است که بین همه اعضای شورا وجود دارد.

وی درباره موانع پیش روی شورای جدید گفت: با توجه به ثبات بخش عمده‌ای از اعضاء شورا در سه دوره قبلی و نگاه متفاوتی که شورای چهارم نسبت به سه دوره قبل دارد، قطعا اجرایی شدن این نگاه نیاز به بستر سازی فرهنگی خاصی دارد که ممکن است پذیرش آن، زمانبر باشد، در واقع تبدیل نگاه سنتی شورا به نگاه و رویکرد علمی نیاز به فرصت دارد، اما قطعا همه شهروندان از نتیجه آن رضایت خواهند داشت.

مجتهدی گفت: جلسات شورای چهارم به صورت علنی و با هماهنگی لازم با حضور خبرنگاران برگزار می‌شود، با اینکه کلیه مصوبات شورا نیز اطلاع رسانی می‌شود و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

درباره تربت حیدریه

2 نظرات

  1. من فکر میکنم شورای چهارم چون سواد و تخصص بالایی دارن ، بتونن به پیشرفت شهر کمک کنن .
    به هر حال تربت از عهد بوق تا الان هیچ تحولی نداشته جز پسرفت.
    جون مادرتون،جون بچتون به وضع شهر ، جذب سرمایه گذار ، ایجاد محیط صنعتی رسیدگی کنین.

  2. خدا کنه به فکر شهر ، به فکر مردم باشن ، البته به نظرم این شورا تخصص بالایی دارن و میتونن شهرو از این انزوا در بیارن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(