خانه / اخبار / تربت حیدریه / نیاز 100 میلیارد ریالی برای اصلاح آبراهه های تربت حیدریه

نیاز 100 میلیارد ریالی برای اصلاح آبراهه های تربت حیدریه

آب گرفتگی معابر

آب گرفتگی معابر

معاون عمرانی شهردار تربت حیدریه گفت: برای اصلاح و تکمیل آبراهه ها و ساماندهی کانال های آب شهری 100 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

ابوالقاسم عظیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح اولیه ساماندهی آبراهه های سطحی شهر مربوط به 10 سال قبل است که بر اساس اولویت بندی و با انتخاب پیمانکار، کار آغاز شده و تاکنون 30 درصد پیش رفته است.
وی با بیان اینکه هر بخش کار با انتخاب اولویت و تعیین اعتبارات لازم اجرا می شود، گفت: اولویت نخست بخش مرکزی شهر و محدوده بازار و مسجد جامع است که برای طراحی، مشاور تعیین شده و برای انتخاب پیمانکار مناقصه برگزار شده است.
عظیمی افزود: اجرای همین بخش نیازمند سه میلیارد ریال اعتبار است که چنانچه تخصیص یابد، ظرف مدت 6 ماه کار به سرانجام خواهد رسید.
بارندگی های سیل آسای اردیبهشت امسال ساکنان شهر تربت حیدریه را با مشکلاتی مواجه کرده و موجب آب افتادگی منازل و مغازه ها در برخی از مناطق شهر شد.
شهردار تربت حیدریه در آن موعد بر ضرورت اصلاح آبراهه های بافت مرکزی شهر، به منظور جلوگیری از بروز حوادث احتمالی برای شهروندان و ساماندهی فرآیند جمع آوری و دفع آب های سطحی تاکید کرده بود.
به گفته رمضانعلی شورابی، در پی بارش سیل آسای باران و تجمع حجم زیادی آب در میدان مرکزی شهر و بروز مشکلاتی برای شهروندان، در این خصوص در کارگروه بررسی جمع آوری آب های سطحی تربت حیدریه تصمیم گیری شده بود.
وی با اشاره به نظر مهندسان مشاور و نمایندگان شرکت های عمرانی شهر تربت حیدریه، تنها راه رفع مشکل و ساماندهی این وضعیت را ایجاد کانالی متناسب با سیلاب های فصلی در مرکز شهر عنوان کرده بود.
کارشناسان عمران شهری، شیب غیر اصولی خیابان های بالادستی تربت حیدریه به سوی میدان مرکزی و از سویی عدم تناسب کانال های آب حاشیه میدان با حجم آب جمع شده در این محل را مشکل آفرین خوانده و بر ساماندهی آن تاکید دارند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(