خانه / اخبار / ایران و جهان / نرخ های جدید سود تسهیلات بانکی ابلاغ شد

نرخ های جدید سود تسهیلات بانکی ابلاغ شد

بانک مرکزی

بانک مرکزی

بانک مرکزی در بخشنامه ای مصوبه جدید شورای پول و اعتبار درباره تعیین سود تسهیلات عقود مشارکتی و غیرمشارکتی را به بانک ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است:
« بدین‌وسیله به استحضار می‌رساند شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و بیستمین جلسه مورخ هشتم تیرماه 1395 با تایید و حمایت کامل از اقدامات و تدابیر بانک مرکزی در فراهم کردن و تمهید شرایط برای کاهش نرخ‌های سود بانکی همسو و متناسب با اقتضائات اقتصاد کلان بویژه نرخ تورم و استقبال از تفاهم و توافق اخیر شبکه بانکی کشور درباره تعدیل نرخ‌های سود علی‌الحساب سپرده‌های بانکی و تایید و تصویب نرخ حداکثر 15 درصد برای سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار یک‌ساله مقرر کرد:
نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و موسسه های اعتباری و همچنین نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک یا موسسات اعتباری و مشتری، حداکثر معادل 18 درصد تعیین می‌شود.
همچنین نرخ سود تسهیلات بانک کشاورزی برای تسهیلات سرمایه‌گذاری معادل 15 درصد و برای سایر تسهیلات معادل 18 درصد تعیین شد».
در ادامه این بخشنامه آمده است: با تاکید بر اینکه مصوبه یاد شده از تاریخ شانزدهم تیرماه 1395 لازم‌الاجراست، خواهشمند است دستور فرمایند مراتب به قید تسریع به همه واحدهای ذی‌ربط آن بانک/موسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن تاکید و نظارت دقیق شود.
همچنین مقتضی است ترتیبی اتخاذ شود تا نسخه‌ای از بخشنامه ابلاغی به واحدهای ذی‌ربط، به مدیریت کل نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری این بانک ارسال شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(