خانه / اخبار / تربت حیدریه / نبود اعتبار، فاضلاب تربت حیدریه را نیمه کاره گذاشته است

نبود اعتبار، فاضلاب تربت حیدریه را نیمه کاره گذاشته است

فاضلاب

فاضلاب

معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه گفت: نبود اعتبار، اجرای 90 کیلومتر باقی مانده از پروژه فاضلاب این شهر را معطل گذاشته و سبب نارضایی شهروندان شده است.

حسن فتحی نیا روز یکشنه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فاضلاب این شهر 320 کیلومتر طول دارد که تاکنون 230 کیلومتر آن اجرا شده و مابقی به علت نبود اعتبارات قابلیت اجرایی نیافته است.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه را 240 میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: همچنین برای ساخت تصفیه خانه شهرک ولی عصر و تکمیل تصفیه خانه فاضلاب جنوب تربت حیدریه به 350 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.
وی گفت: تاکنون افزون بر 57 میلیارد ریال برای اجرای پروژه هزینه شده و 21 هزار مشترک در تربت حیدریه از مزایای این طرح بهره مند شده اند.
فتحی نیا گفت: تاخیر در تکمیل شبکه فاضلاب و از سویی سنگلاخی و نفوذ ناپذیر بودن زمین برخی از نقاط شهر موجب رهاسازی فاضلاب شهری در کوی و معابر شده که سبب بروز مشکلات زیست محیطی و تخریب آسفالت معابر عمومی شده است.
وی با اشاره به پیگیری جدی فرمانداری برای رفع مشکل فاضلاب، افزود: هفته گذشته در بدو ورود وزیر نیرو به استان، این مساله در فرودگاه مشهد با وی مطرح و درخواست توجه این وزارتخانه برای تکمیل پروژه آبرسانی به تربت حیدریه، رفع مشکل آب روستایی و تسریع در ایجاد نیروگاه برق راشد تربت حیدریه شد که وزیر برای رفع این مشکلات قول مساعد داد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(