خانه / اخبار / مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان

مجتمع مسکونی فرهنگیان تربت حیدریه و نارضایتی مالکان

کار ساخت مجتمع مسکونی 72 واحدی فرهنگیان تربت حیدریه توسط شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان شماره 2 تربت حیدریه از سال 83 آغاز شده است اما بخشی از آنها هنوز تحویل داده نشده و بخشی نیز دارای مشکلات فراوانی است،.
مجتمع مسکونی

مجتمع مسکونی

ساکنان و مدیر این پروژه دیدگاه‌های متفاوتی در این زمینه دارند.

بجای 18 میلیون 45 تا 60 میلیون تومان پرداخت کرده‌ایم

یکی از صاحبان واحدهای این مجتمع مسکونی می‌گوید: من از سال 83 عضو شرکت تعاونی شده‌ام، آن زمان براساس قراردادی که بسته شده بود مقرر شد این شرکت 72 واحد مسکونی را در مدت 18 ماهه به مبلغ هر واحد 18 میلیون تومان که از اعضاء می‌گیرد تحویل دهند، البته شرط شده بود که این مدت و مبلغ امکان 10 درصد افزایش دارد اما 18 ماه برای ما حدود نه سال زمان  برده است و هر کدام از اعضا برخلاف وعده شرکت که باید 18 میلیون می پرداختند از 45 میلیون تا 60 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند.

وی افزود: خیلی از اعضا با خلف وعده‌های شرکت نسبت به تحویل واحدها خوشبین نیستند و به حال خود رهایش کردند، این شرکت تعاونی بعد از گذشت 5 سال در سال 88 به دلیل رکود پروژه و اختلافات داخلی و اعتراض اعضا، پروژه  را به شرکت دیگری واگذار کردند.

وی گفت: شرکت جدید قول داده است تا پایان فروردین 92 واحدهای بلوک 4 را تحویل دهد اما همچنان خیلی از واحدها  نیمه کاره است، شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان حتی به لحاظ  قانونی  مشکل دارد چون هیئت مدیره ندارد، اداره تعاون هم تاکنون هیچ اقدامی برای این شرکت تعاونی انجام نداده است.

مشکل عمده ما محوطه سازی مجتمع است

یکی دیگر از مالکینی که واحد را خریداری کرده است درباره مشکلات مجتمع می‌گوید: این واحد یک سند یک پارچه دارد و تفکیک نشده است، مشکل عمده ما محوطه سازی مجتمع است که انجام نشده و به حال خود رها شده است، با توجه به قرار گرفتن مجتمع در کنار کال، محدوده محوطه مشخص نیست و وجود حشرات موذی، حیوانات، خارو خاشاک ضمن ایجاد مزاحمت و ناراحتی برای ساکنین، چهره زشتی برای اینجا به وجود آورده است، شهرداری هم با رها  کردن این کال اینجا را به زباله دانی و محل تخلیه خاک و نخاله تبدیل کرده است.

یک خانم ساکن مجتمع گفت: در حالیکه هزینه دو آسانسور را از ما گرفتند فقط یکی را نصب کرده‌اند.

وی افزود:  بلوک ما 7 طبقه است و برای فشار آب مشکل دارد وقتی هم که می‌خواهیم بالای ساختمان با هزینه شخصی خودمان  منبع آب نصب کنیم، مدیر پروژه می‌گوید سقف مقاومت ندارد، یعنی نه پیش بینی منبع آب و نه مقاوم سازی شده است.

وی می‌گوید: سیستم برق کشی واحدها خوب نیست، سیم‌های برقی که در راهروها و محوطه پارکینگ رها شده است خطرات جانی دارد.

در این مجتمع حتی ابتدایی‌ترین اصول فنی زیر پا گذاشته شده است

یکی دیگر از ساکنان گفت: ما از مدیر پروژه می‌خواهیم کار این مجتمع را از حالت فرسایشی خارج کند، وقتی می‌خواهیم نسبت به محوطه سازی، دیوار کشی و گذاشتن نگهبان اقدام کنیم سردرگم هستیم، به ما می‌گویند باید کار بلوک 4 تمام شود آیا می شود چند خانوار را سرگردان گذاشت؟

وی افزود: اینجا حتی ابتدایی‌ترین کارها زیر پا گذاشته شده است، مثلا سیستم ضد حریق فقط به صورت دکوری و نمایشی  است و در حقیقت وجود ندارد.

یکی از مالکان که از سال 83 برای این واحدها ثبت نام کرده و سال 91 آپارتمانش را تحویل گرفته است گفت: هر وقت برای وصل برق مراجعه می‌کنیم مدیر پروژه می‌گوید کنتور ندارند، بعد از گذشت  حدود یکسال  همچنان برق موقت داریم که بعضی اوقات قطع می‌شود وچند بار سبب آسیب رساندن به وسایل برقی منزلمان شده است.

ساکن دیگر مجتمع مسکونی فرهنگیان درباره مشکلاتش گفت: در حالیکه ما فیش تسویه حساب مبنی بر اینکه دیگر بدهکاری نداریم از شرکت دریافت کردیم، اما حالا به ما می‌گویند باید مبلغ دیگری را نیز پرداخت کنیم، مشکل دیگر ما پارکینگ‌های مجتمع است که برای همه ایجاد مزاحمت می‌کند.

همه کارهای انجام گرفته براساس صورت جلساتی است که اعضا آن را پذیرفته‌اند

محمد صادق مجتهدی، مدیر پروژه مجتمع مسکونی فرهنگیان در پاسخ به اعتراضات مطرح شده توسط ساکنان مجتمع گفت: این شرکت چند سال قبل با حضور 400 عضو تشکیل شده است که 220 نفر در زمین‌های بهارستان و 72 نفر در مجتمع مسکونی فرهنگیان عضو شده‌اند، یعنی 2 گروه با منافع متفاوت که یکی از چالش‎‌های این شرکت است.

مجتهدی در باره اینکه بعضی اعضا می‌گویند از ما بیش از 50 میلیون برای هر واحد گرفته شده است گفت: صحیح است، اما این مبلغ را برای متراژ اضافی واحدشان و هزینه های جانبی پرداخت کرده‌اند همچنین بعضی اعضا چون وامشان را دیرتر تسویه کردند هزینه بیشتری پرداخت کردند.

مدیره پروژه در مورد انشعاباتی که برخی واحدها ندارند گفت: براساس صورت جلسه، اعضا در سال 88 برای وصل انشعابات آب، برق و گاز هزینه هایی را باید پرداخت می کردند و ما هم به صورت یکجا برای همه انشعابات تقاضا دادیم، متاسفانه برخی اعضا این مبلغ را پرداخت نکردند و حال همین افراد مشکل دارند، البته در مورد دو سه نفر از اعضا اشتباهاتی رخ داد که از آنها عذر خواهی کردیم، ما نمی‌توانستیم برای 72 واحد انعشاب جداگانه تقاضا بدهیم، این کم کاری خود اعضا بوده است.

مجتهدی درباره عدم را ه‌اندازی آسانسور گفت: ما برای نصب آسانسور به لحاظ تورمی که به ویژه در مورد این کالا پیش آمده است در بخشی از هزینه‌های آن کمبود داریم و در باره اینکه می گویند هزینه‏ دو آسانسور را پرداخت کرده‌ایم حالا یک آسانسور نصب شده است هم از این قاعده خارج نیست.

به نقل از تسنیم

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(