خانه / اخبار / تربت حیدریه / مکانیزاسیون کشاورزی تربت حیدریه 100میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مکانیزاسیون کشاورزی تربت حیدریه 100میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

کشاورزی

کشاورزی

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار برای مکانیزاسیون بخش کشاورزی این شهرستان مورد نیاز است.

به گزارش ایرنا سعادت علی نیا در جلسه کارگروه اشتغال تربت حیدریه افزود: امسال بیش از 85 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون ادوات بخش کشاورزی این شهرستان به بانک کشاورزی معرفی شده که تاکنون 19 میلیارد ریال آن به کشاورزان پرداخت شده است.

وی گفت: درمجموع 85 هزار هکتار از اراضی تربت حیدریه مستعد کشاورزی است که به دلیل محدودیت منابع آب، 46 هزار هکتار آن زیر کشت آبی قرار گرفته و 23 هزار هکتار نیز به صورت دیم و باغی کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه اظهار کرد: سالانه بیش از 450 هزار تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی در این شهرستان تولید می شود.

علی نیا با اشاره به فعالیت 600 هزار واحد دامی در تربت حیدریه، افزود: در این شهرستان علاوه بر فعالیت واحدهای دامی، 100 واحد مرغداری نیز وجود دارد که سالانه بیش از چهار و نیم میلیون قطعه مرغ تولید می کنند.

وی ادامه داد: همچنین سالانه بیش از یک هزار و 200 تن قارچ در تربت حیدریه تولید می شود که این شهرستان را به بزرگترین تولید کننده قارچ در خراسان رضوی تبدیل کرده است.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه نیز در این جلسه گفت: تعداد تعهد صدور مجوز مشاغل خانگی در این شهرستان، 294 مورد بوده که تا کنون 199 مورد آن محقق شده است.

‘علی اکبر اسماعیل پناه’ افزود: اعتبارات در نظر گرفته شده برای این میزان، 9 میلیارد و 840 میلیون ریال بوده که به دلیل افزایش سود های بانکی استقبال زیادی از آن نشده است.

وی اظهار کرد: امسال، بیش از 18 طرح صنعتی و کشاورزی در تربت حیدریه به بانک عامل معرفی شده که 79 میلیارد ریال اعتبار برای آن درنظر گرفته شده است.

سیزدهمین جلسه کارگروه اشتغال با حضور فرماندار و جمعی از فعالان بخش کشاورزی و صنعتی تربت حیدریه در این شهرستان برگزار شد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(