خانه / اخبار / تربت حیدریه / بدهی های نجومی مهم ترین چالش شهرداری تربت حیدریه

بدهی های نجومی مهم ترین چالش شهرداری تربت حیدریه

تربت حیدریه – ایرنا – شهردار تربت حیدریه گفت: سه ما قبل شهرداری را با 450 میلیارد ریال بدهی تحویل گرفتم و امروز متوجه شدم بدهی های دیگری هم دارد که واکاوی آن ها نشان از بدهی های عجیب و غریبی است که شاید در هیچ شهرداری دیگری به چشم نیاید.

محمد صادق مجتهدی شهردار تربت حیدریه

محمد صادق مجتهدی شهردار تربت حیدریه

به گزارش ایرنا، محمد صادق مجتهدی چهارشنبه شب در نشست خبری افزود: تنها در حوزه آسفالت معابر شهری، 15 میلیارد ریال بدهکاریم و این جدای از بدهی 950 میلیارد ریالی ما به بانک شهر در بخش بافت فرسوده است که اگر سرمایه گذاری پیدا شود و بافت فرسوده را تحویل بگیرد، البته با احتساب پروانه ساخت شاید بتوانیم این رقم را صفر کنیم.
وی تصریح کرد: همچنین زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم، با سه تا پنج ماه حقوق معوقه پرسنل اعم از رسمی، قراردادی، پیمانی و شرکتی مواجه بودیم، اما اکنون تنها یک ماه حقوق عقب هستیم.
شهردار تربت حیدریه تعداد پرسنل این نهاد را 300 نفر که 70 درصدشان دیپلم و زیر دیپلم هستند عنوان و اظهار کرد: حقوق این افراد در ماه هشت میلیارد ریال است.
وی همچنین بودجه امسال شهرداری را، 540 میلیارد ریال عنوان کرد که تاکنون 65 درصد آن محقق شده است.
مجتهدی از فقدان یا کم رنگ بودن سیستم رایانه ای در شهرداری به عنوان یکی از مشکلات اساسی یاد کرد و گفت: انجام دادن امور به صورت دستی موجب شده بود تا امروز بخشی از درآمدها محو شوند، اما در همین مدت با اعمال سیاست های انقباظی و شفاف کردن صورت های مالی از حیف و میل 1.5 تا 2 میلیارد ریال از منابع مالی پیشگیری شد.
وی در ادامه از فقدان طرح تفضیلی به روز به عنوان ریشه بسیاری از مشکلات شهر تربت حیدریه یاد کرد و افزود: تا زمانی که نتوانیم بر اساس شاخصه های علمی برنامه ریزی کنیم، فایق آمدن بر مشکلات کنونی بسیار دشوار خواهد بود.

منبع : ایرنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(