خانه / اخبار / ایران و جهان / مهدی هاشمی رفسنجانی برای گذراندن حکم ۱۰ساله حبس خود وارد بازداشتگاه اوین شد

مهدی هاشمی رفسنجانی برای گذراندن حکم ۱۰ساله حبس خود وارد بازداشتگاه اوین شد

مهدی هاشمی

مهدی هاشمی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مهدی هاشمی رفسنجانی قبل از ورود به بازداشتگاه اوین در جمع خبرنگاران حاضر شد و به حکمش اعتراض کرد.

او به سوال هیچ خبرنگاری پاسخ نداد.
مهدی هاشمی رفسنجانی را آقایان علیزاده طباطبایی و ابوالمعالی دو وکیلش، ‌محسن و فاطمه هاشمی همراهی می کردند.
رفتن مهدی هاشمی به زندان
دفتر سخنگوی قوه قضائیه هم در این باره اعلام کرد: در پی محکومیت مهدی هاشمی بهرمانی معروف به هاشمی رفسنجانی به جرم اختلاس، ارتشا و مسائل ضد امنیتی و قطعیت حکم نامبرده در دادگاه تجدید نظر پس از طی مراحل اداری، حکم به مرحله اجرا درآمد و متهم امروز 18 مرداد 94 برای تحمل محکومیت به زندان اوین معرفی شد.

وی در این پرونده به 10 سال حبس محکوم شده است.
به گفته معاون اول قوه قضائیه، مهدی هاشمی در کیفرخواست خود 12 اتهام داشت که برخی از اتهامات را دادگاه بدوی با هم ادغام و اعلام کرد، درست است که عناوین جرایم مختلف است اما یک فعل و یک جرم نیست، بنابراین برخی اتهامات وی ادغام و از برخی تبرئه شد.
بر اساس این گزارش، مهدی هاشمی در خصوص جاسوسی تبرئه شد؛ اما برخی مسائل امنیتی، اختلاس و ارتشاء را دادگاه بدوی حکم داد و دادگاه تجدید نظر نیز با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی تائید کرد.
اجرای حکم مهدی هاشمی

سخنگوی دستگاه قضا درباره اختلاس وی اعلام کرده بود: اختلاس طبق قانون اگر چنانچه توأم با جعل باشد مجازاتش بین 7 تا 10 سال است؛ اگر بدون جعل باشد بین 5 تا 10 سال خواهد بود.
طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی، حاکم موظف است که 10 سال را بدهد.
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‎اژه ای افزوده بود: در مورد رشوه هم طبق قانون اگر کسی از مبلغی بالاتر رشوه گرفته باشد، از 5 تا 10 سال مجازات می‎شود که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی 10 سال در نظر گرفته می‌شود.
مسائل امنیتی نیز بین 2 تا 5 سال است که طبق این ماده قانونی، باید اکثریت مجازات درنظر گرفته شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(