خانه / اخبار / تربت حیدریه / مهار تب برفکی در تربت حیدریه

مهار تب برفکی در تربت حیدریه

واکسیناسیون دام

واکسیناسیون دام

رئیس اداره دامپزشکی تربت حیدریه از مهار و کنترل کامل بر بیماری تب برفکی دام در این شهرستان خبر داد.

دکتر ابوالفضل غلام زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، مناطق آلوده این شهرستان را تنها شامل ‘آب باریک سفلی’ در جلگ رخ و ‘قوزان’ بین تربت حیدریه و شادمهر عنوان کرد که با اقدام بموقع این اداره، تب برفکی در این دو منطقه تحت کنترل است.
وی افزود: تاکنون همکاران ما 15 تا 20 راس دام سبک آلوده را، برای جلوگیری از شیوع بیشتر آن از چرخه دامی خارج کرده اند.
وی با تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر تعطیلی بازار دام تربت حیدریه، گفت: این محل، برای انجام آهک پاشی، ضدعفونی و گندزدایی تنها دو روز تعطیل بود، اما اکنون فعال است و روزانه دو تا سه هزار راس دام سبک در آن معامله می شود.
یکی از سایت های محلی تربت حیدریه در چند روز اخیر از تعطیلی بازار دام این شهر، برای جلوگیری از گسترش تب برفکی خبر داده بود.
غلام زاده افزود: دام از این بازار برای کشتار به کشتارگاه حمل می شود و اکنون روزانه بین 15 تا 20 راس دام در کشتارگاه با رعایت اصول بهداشتی ذبح می شود.
وی گفت: در حال حاضر 300 هزار راس گوسفند و بز در تربت حیدریه نگهداری می شود که نیمی از آن بره و بزغاله است وغالبا از سه ماهگی به بعد مایه کوبی می شوند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(