خانه / اخبار / تربت حیدریه / معضل اشتغال تربت حیدریه با فعال کردن معادن حل می‌شود

معضل اشتغال تربت حیدریه با فعال کردن معادن حل می‌شود

معدن

معدن

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: معضل اشتغال در این شهرستان با فعال کردن بخش صنایع و معادن حل می‌شود.

ابوالقاسم خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با اشاره به فعالیت 42 معدن در تربت حیدریه تصریح کرد: از معادن بخش بایگ می‌توان سنگ معدن، سنگ زینتی، طلا و خاک‌های مناسب استخراج کرد و از همه مهمتر برای مردم نیز ایجاد شغل کرد. همچنین با اجرای کامل طرح‌های نیمه تمام دولت دهم این شهرستان متحول می‌شود. البته بیشتر مصوبات سفرهای استانی در این شهرستان اجرایی شده که کمک بزرگی در رشد این منطقه داشته است.

وی ادامه داد: ارتقای دانشگاه‌ها، گازرسانی و انتقال آب به روستاها، ساخت مسکن مهر، ساخت خانه‌های روستایی و مقاوم سازی تعداد 10 هزار مسکن آسیب دیده تنها بخشی از اقدامات دولت است.

خسروی به پروژه‌های نیمه تمام دولت دهم اشاره و بیان کرد: دغدغه اصلی مردم شهرستان، تکمیل کارخانه‌های فولاد، منطقه گردشگری پیشکوه، احداث فرودگاه و مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان است. در دور اول سفر دولت دهم به این شهرستان مجوز ساخت دو کارخانه فولاد به بخش خصوصی داده شده که تاکنون به دلیل کمبود اعتبار تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: ساخت منطقه گردشگری پیشکوه یکی دیگر از مصوبات دولت دهم در شهرستان بود. قرار شده بود در این مکان، تفرجگاه و مکان‌های گردشگری مناسب ایجاد شود که در این خصوص اعتباری تخصیص نیافته است.

خسروی ادامه داد: رویکرد دولت این است تا پروژه‌هایی که بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند را به اتمام برساند. در شهرستان تربت حیدریه 186 پروژه استانی با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد تومان و 16 پروژه ملی با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد تومان وجود دارد. پروژه‌های استانی در این شهرستان 53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی درباره وضعیت ساخت بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان گفت: این بیمارستان زیر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. تاکنون 5.2 میلیارد تومان هزینه شده است و چهار میلیارد تومان در سال جاری به آن اختصاص یافته است اما برابر پیش‌بینی‌ها علاوه بر این ارقام به 33 میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است که پیشنهاد ما این است با توجه به کمبود بودجه، این پروژه به بخش خصوصی واگذار شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(