خانه / اخبار / تربت حیدریه / معدن زرمهر فرصت مغتنم اشتغالزایی تربت حیدریه

معدن زرمهر فرصت مغتنم اشتغالزایی تربت حیدریه

تربت حیدریه – ایرنا – عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: معدن زرمهر بایگ تربت حیدریه با ایجاد 300 نفر اشتغالزایی فرصتی مغتنم برای مردم منطقه است که باید مسوولان محلی به آن توجه ویژه داشته باشند.

سعید باستانی نماینده مردم تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات

سعید باستانی نماینده مردم تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات

به گزارش ایرنا، سعید باستانی پنجشنبه در آیین بهره برداری از تیکنر تصفیه آب مجتمع معدنی و صنعتی طلای زرمهر بایگ تربت حیدریه افزود: بنای ما نیز رفع مشکل این معدن است.
وی در خصوص احداث و راه اندازی پروژه تیکنر، افزود: پروژه با هدف آبگیری پساب صنعتی و تصفیه سیانور به منظور پیشگیری از نشت آن ایجاد شده که 60 درصد تجهیزات آن ساخت صنعتگران داخلی است.
باستانی با بیان اینکه برای ساخت و راه اندازی پروژه 37 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: بخشی از آن برای خرید تجهیزات خارجی و به مبلغ 18 میلیون دلار بوه است.
ˈسیانور در کارخانه استحصال معدن طلای زرمهر تولید و برای جدا سازی سنگ آهک از طلا مورد استفاه قرار می گیرد.
معدن طلای زرمهر تربت حیدریه با هشت سال فعالیت در کیلومتر 9 جاده بایگ، در مسیر روستای فدیهه واقع شده است.
امروز همچنین آتش نشانی بایگ با صرف سه میلیارد و 200 میلیون ریال و پروژه لوله گذاری به طول 500 و با 160 میلیون ریال که 140 میلیون ریال آن کمک بلاعوض دولت و بقیه خودیاری اهالی قنات روسی بایگ است، به بهره برداری رسید.
عملیات ساختمانی مجموعه تفریحی ورزشی آبی آبشار نیز امروز در بوستان پیشکوه اغاز شد و مدیر پروژه در این آیین گفت: خوشحالیم که بالاخره بعد از 6 سال اعلام آماگی ما، مسوولان نسبت به واگذاری زمین برای ساخت مجموعه همکاری کرند.
محسن زیارت نیا افزود: پروژه در زمینی به مساحت 10هکتار در مدت 2 سال و با صرف 130 میلیارد ریال اعتبار راه اندازی خواهد شد.
احمدعلی موهبتی فرماندار تربت حیدریه نیز در این مراسم دست های کارآفرینان دست اندرکار پروژه، مسوولان بخش دولتی و اعضای شورای اسلامی شهر تربت حیدریه را به صورت نمادین به هم گره زده و گفت: برای به ثمر رسیدن پروژه بیش از توان خود همت کنند.

منبع : ایرنا

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(