خانه / اخبار / ایران و جهان / معافیت های جدید سنی سربازی شامل چه افرادی می‌شود؟

معافیت های جدید سنی سربازی شامل چه افرادی می‌شود؟

معافیت‌ از سربازی به علت سن، از جمله موارد خاص معافیت است که با موافقت و تائید فرمانده کل قوا، به واجدان شرایط تعلق می‌گیرد. اما شرایط بهره‌ مندی از این معافیت چیست؟ داشتن غیبت، مانع استفاده از معافیت‌های سنی نشده نمی شود.

نیروی های مسلحبه گزارش سایت تربت حیدریه، معافیت سنی با توجه به مدرک تحصیلی و سن مشمول، به پنج گروه تقسیم می‌ شود که بر اساس آن مشمولان زیردیپلم ، دیپلم و فوق دیپلم متولد شده تا پایان سال 1354، مشمولان لیسانس متولد شده تا پایان سال 1354 و مشمولان فوق لیسانس متولد تا پایان سال 1352 می‌توانند از آن بهره‌ مند شوند.

همچنین مشمولان دکتری غیر پزشکی متولد شده تا پایان سال 1350 و مشمولان دکتری پزشکی و دامپزشکی متولد شده تا پایان سال 1344 نیز در گروه افراد هستند که با موافقت مقام معظم رهبری از سربازی معاف شده‌اند.

برای آن دسته از مشمولان که دارای 50 سال سن و بیشتر از آن هستند، به دریافت کارت معافیت نیازی نیست و شناسنامه عکس‌ دار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد، به منزله روشن بودن وضع وظیفه‌ عمومی آنان خواهد بود.

بر اساس این گزارش، داشتن غیبت، مانع استفاده از معافیت‌های سنی نشده و مشمولان غایب نیز در صورت واجد شرایط بودن می‌ توانند از این نوع معافیت بهره‌مند شوند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(