خانه / اخبار / تربت حیدریه / هشتمین مرکز رشد فناوری خراسان رضوی در تربت حیدریه فعال شد

هشتمین مرکز رشد فناوری خراسان رضوی در تربت حیدریه فعال شد

پارک علم و فناوری

پارک علم و فناوری

هشتمین مرکز رشد فناوری در خراسان رضوی روز شنبه طی مراسمی در پژوهشکده زعفران تربت حیدریه راه اندازی شد.

پارک علم و فناوری با مدیریت متخصصین حرفه ای در پی افزایش ثروت در جامعه از طریق ارتقاء فرهنگ نوآوری و رقابت سازنده میان شرکتهای مستقر در پارک و مؤسسات متکی بر علم و دانش است. بر این اساس پارک علم و فناوری جریان دانش و فناوری را در میان دانشگاهها ، مؤسسات تحقیق و توسعه، شرکتهای خصوصی و نیز بازار مدیریت و رشد شرکتهای متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد و فرآیندهای زایشی تسهیل می کند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در این مراسم گفت: در این استان هشت مرکز رشد و فناوری وجود دارد که کار پژوهشی را در تمام ابعاد علمی، فرهنگی و اقتصادی با همکاری نخبگان و دانشگاهیان انجام می دهند.

سیدحسن علم الهدایی افزود: از این تعداد مراکز رشد وفناوری چهار مرکز در مشهد و بقیه آنها در دیگر شهرستانهای خراسان رضوی فعالیت می کنند.

وی در ادامه گفت: در مراکز علمی باید فرصتی ایجاد کرد تا تمام ظرفیتهای موجود در جهت رشد افرادی که صاحب علم و ادب، ایده و دانش هستند فراهم شود.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی افزود: این افراد باید فرایند ایده های خود را برای رفع نیازهای هر منطقه انجام دهند.

وی با اشاره به فعالیت مرکز رشد و فناوری در تربت حیدریه اظهارداشت: این مرکز علمی در حوزه کشاورزی فعالیت می کند زیرا این منطقه استعدادهای خوبی در تولید زعفران دارد.

وی ادامه داد: تحقیقات علمی در حوزه زعفران می تواند تاثیر بسزایی در اقتصاد منطقه و حتی کشور داشته باشد.

علم الهدایی با اشاره به تاثیرات خوب مراکز رشد در اقتصاد، تاکید کرد: همه ما نیازمند توسعه و پیشرفت یکپارچه و همه جانبه در خراسان رضوی هستیم لذا مراکز رشد می تواند تحول عظیمی را در این چارچوب و در همه ابعاد داشته باشند.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: هدف از توسعه مراکز رشد و فناوری در واقع رسیدن به توسعه مطلوب مورد تایید رهبر معظم انقلاب است.

علم الهدایی افزود: در پارک علم و فناوری خراسان رضوی با داشتن شرکتهای فناور و دانش بنیان توانستیم در تلاش برای حل بسیاری از مشکلات کشور در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، مخابرات، برق و حتی گیاهان دارویی و صنایع غذایی فعالیت داشته باشیم.

وی با اشاره به رتبه پارک علم و فناوری خراسان رضوی در کشور گفت: مراکز علمی این استان جز توسعه یافته ترین پارکهای سطح کشور هستند.

فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز در این مراسم گفت: اگر مراکز رشد با علم روز دنیا گسترش پیدا کند اقتصاد کشور متحول می شود.

حسن فتحی نیا با اشاره به اینکه تربت حیدریه در بخش کشاورزی رتبه خوبی در خراسان رضوی دارد افزود: تحقیقات علمی مراکز دانش بنیان در زمینه زعفران می تواند اقتصاد منطقه را متحول و ارزآوری خوبی برای کشور داشته باشد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(