خانه / اخبار / چین:مرحله حساس تنش در شبه جزیره کره

چین:مرحله حساس تنش در شبه جزیره کره

پکن – در پی اعلام شروطی از سوی کره شمالی برای مذاکره با آمریکا، دولت چین تاکید کرد که اوضاع در شبه جزیره کره در مرحله حساسی قرار گرفته است.
اوضاع شبه جزیره کره

اوضاع شبه جزیره کره

به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه چین پنجشنبه شب گفت: پکن با توجه به شرایط کنونی خواستار پایان تنش ها از منطقه است.
ˈخوا چون اینگˈ با تاکید براینکه در این شرایط تنش زدایی مهمترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد، خواستار خویشتن داری همه طرف ها شد.
سخنگوی دولت چین باردیگر تاکید کرد که حفظ صلح و ثبات در شبه جزیره کره و آسیای شمال شرقی و عاری سازی منطقه از سلاح هسته ای برای کشورش از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود، چین همواره گفت و گو و مشورت را تنها راه درست برای حل مساله می داند و معتقد است که طرفین باید به پای میز مذاکره بازگردند.
خانم ˈاینگˈ در ادامه تاکید کرد، چین می کوشد تا گفت وگوهای شش جانبه هسته ای احیا شود.
کمیسیون دفاع ملی کره شمالی دیروز در پاسخ به ژست جدید آمریکا و کره جنوبی مبنی بر آغاز گفت وگو در منطقه، شروطی را اعلام کرد.
بر این اساس قبل از هر کاری واشنگتن و سئول باید به اقدام های تحریک آمیز در شبه جزیره کره به عنوان شرط مهم از سرگیری مذاکرات پایان دهند.
این کمیسیون در بیانیه خود همچنین عذرخواهی آمریکا و کره جنوبی را به دلیل اقدام های تجاوزکارانه آنان در منطقه،شرط دوم عنوان کرده است.
پیونگ یانگ همچنین از واشنگتن و سئول خواسته تا تسلیحات هسته ای خود را برچیده و آنها را از منطقه خارج کنند.
پس از چندماه ماجراجویی توسط آمریکا درمنطقه از جمله برگزاری رزمایش مشترک با کره جنوبی، اکنون واشنگتن می گوید چین باید با فشار آوردن به کره شمالی زمینه را برای گفت وگو ایجاد کند.
گفت وگوهای شش جانبه هسته ای برای عاری سازی منطقه از تسلیحات هسته ای از سال 2008 قطع شده است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(