خانه / اخبار / مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در ژنو

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در ژنو

وزیر امور خارجه در جلسه افتتاحیه امروز با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مذاکرات نمایندگان ایران و گروه ۱ + ۵ شرکت می کند و درباره طرح پیشنهادی جدید ایران توضیح می دهد.
مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در ژنو

مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ در ژنو

این مذاکرات دو روزه در سطح معاونان وزیر امورخارجه ادامه می یابد و ریاست هیات ایرانی نیز با سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزیرامورخارجه خواهد بود.
قرار است در حاشیه مذاکرات ژنو دیدارها و گفتگوهای دوجانبه بین هیات ایرانی و اعضای 1 + 5 صورت گیرد. وزیر امور خارجه  دیشب هنگام ورود به ژنو  در جمع خبرنگاران گفت: مذاکرات ژنو  نخستین آزمایش خواهد بود تا میزان جدیت اعضای 1+5  را بسنجیم.
دکتر ظریف افزود: من به این مذاکرات بدبین نیستم اما باید حسن نیت و اراده سیاسی طرف مقابل را هم در عمل ببینیم. وی تاکید کرد : اگر چنین اراده ای در طرف مقابل وجود داشته باشد می توانیم در آینده قابل تصوری به یک راه حل برسیم. وزیر امور خارجه با تاکید مجدد بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اظهار داشت : مسئله هسته ای موضوعی نیست که با یک جلسه حل شود زیرا در یک دوره طولانی بی اعتمادی ایجاد شده  به خصوص بی اعتمادی ما به غرب که تشدید شده است.
دکتر ظریف طول کشیدن بیش از حد مذاکرات را سبب بی اعتمادی دانست.
وزیر امور خارجه و  مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیشب در اقامتگاه نماینده دائم ایران در ژنو دیدار و گفت و گو کردند .
از جزییات این مذاکرات خبری منتشر نشده است اما دیپلمات ها اعلام کردند : در این دیدار- وزیر امور خارجه درباره طرح پیشنهادی جدید تهران  بحث کرده است .
مذاکرات نمایندگان ایران و گروه 5+1 از امروز سه شنبه  به مدت دو روز در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو برگزار می شود.
«سیدعباس عراقچی» معاون حقوقی و بین‌المللی وزیر امور خارجه، «مجید تخت‌روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه، «حمید بعیدی‌نژاد» مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، «داود محمدنیا» مشاور حقوقی وزیر امور خارجه و «محمد امیری» مدیرکل پادمان‌های سازمان انرژی اتمی اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان با گروه ۱+۵ هستند که دکتر ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.
«هلگا اشمید» معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «وندی شرمن» به نمایندگی از دولت آمریکا، «سرگئی ریابکوف» به نمایندگی از سوی دولت روسیه، «سایمون گس» به نمایندگی از سوی دولت انگلیس، «ژاک اودیبر» به نمایندگی از سوی دولت فرانسه، «وانگ مین» به نمایندگی از سوی دولت چین و «هانس دیتر لوکاس» به نمایندگی از سوی دولت آلمان در مذاکرات با کشورمان حضور دارند.
پیش از این شهر ژنو سه بار در سال‌های ۱۳۸۷، ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ میزبان مذاکرات کشورمان با گروه ۱+۵ بوده و این چهارمین بار است که کشور سوییس میزبانی مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ را برعهده می‌گیرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(