خانه / اخبار / تربت حیدریه / مجتمع فرهنگی نیمه تمام تربت حیدریه در صورت واگذاری به شهرداری تکمیل می‌شود

مجتمع فرهنگی نیمه تمام تربت حیدریه در صورت واگذاری به شهرداری تکمیل می‌شود

تربت حیدریه : شهردار تربت حیدریه گفت: مجتمع فرهنگی نیمه تمام تربت حیدریه در صورت تحویل به شهرداری تا پایان سال 93 به بهره برداری می رسد.
مهدی ناصری شهردار تربت حیدریه

مهدی ناصری شهردار تربت حیدریه

مهدی ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: اسلامی با مسئولین شهرستان در خصوص مجتمع فرهنگی و موافقت وزیر با واگذاری  آن، با ارسال نامه ای به مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، درخواست کردیم که مجتمع فرهنگی تربت حیدریه به شهرداری واگذار شود  که اگر این امر صورت پذیرد شهرداری این مجتمع را تا پایان سال 93 به بهره برداری می رساند.

شهردار تربت حیدریه افزود: به دودلیل خواستار تحویل پروژه مجتمع فرهنگی واقع در پارک پیشکوه به شهرداری شده ایم، اول اینکه شهرداری تمایلی به تبدیل شدن منطقه گردشگری پیشکوه به یک منطقه اداری را ندارد.

وی بیان کرد: باید پروژه ها در این نقطه شهر متناسب با یک منطقه تفرجگاهی و با حفظ محیط طبیعی و رعایت حداقل تغییر در اقلیم آن تعریف و احداث شوند.

پروژه مجتمع فرهنگی تربت حیدریه چشم انداز منطقه پیشکوه را سد کرده است

وی افزود: دیگراینکه پروژه  مجتمع فرهنگی شهرستان پس از گذشت چند سال از کلنگ‌زنی آن نیمه تمام و همچون غولی آهنی چشم‌انداز مردم را در منطقه پیشکوه  سد کرده است و بلاتکلیف است.

ناصری گفت: از آنجا که زمین این طرح نیز با مصوبه شورای اسلامی شهر در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد قرار گرفته در صورت تحویل آن به شهرداری، با توجه به موافقت اعضای شورای شهر، شهرداری متعهد می شود تا پایان سال آینده آن را به بهره برداری برساند.

انجام اقدامات اصلاحی توسط شهرداری در منطقه نمونه گردشگری تربت حیدریه

ناصری با اشاره  به اقدامات اداره پارکها و فضای سبز شهرداری در پارک پیشکوه گفت: با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و آغاز سال نو، اداره پارکها و فضای سبز شهرداری در منطقه نمونه گردشگری پیشکوه در حال انجام اقدامات واصلاحاتی در فضای سبز آن است.

وی افزود: از جمله اقدامات مهم می توان به کاشت پوشش گیاهی جدید (سرو خزنده) در سطوح شیبدار کنار مزار شهدای گمنام، کاشت 900 اصل درخت، احداث پیاده رو در دو لاین این مسیر، احداث گلخانه ای با مساحت هزار و پانصد متر مربع ولایروبی چاه های آب متعلق به شهرداری برای اولین بار که باعث افزایش یک و نیم برابری دبی آب شده است می توان اشاره کرد.

شهردار تربت حیدریه افزود: در مرکز تولیدات شماره دو (نهالستان شهرداری) و پارک ثامن، شهرداری  اقدام به آماده سازی خزانه گلهای فصلی و دائمی، بذر گیری از درختان و آماده سازی بستر کاشت و نیز ساخت دوباب گلخانه کرده است.

وی گفت: شهرداری در نظر دارد نسبت به احداث سرویس بهداشتی در ابتدای راه جدیدالاحداث پیشکوه اقدام کند.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(