خانه / اخبار / تربت حیدریه / مجتمع فرهنگی تربت حیدریه، هفت سال انتظار

مجتمع فرهنگی تربت حیدریه، هفت سال انتظار

مجتمع فرهنگی تربت حیدریه

مجتمع فرهنگی تربت حیدریه

پروژه مجتمع فرهنگی تربت حیدریه پس از هفت سال از آغاز اجرا در منطقه پیشکوه این شهر هنوز نیمه تمام باقی مانده است.

یکی از هنرمندان تربت حیدریه در این خصوص به خبرنگار گفت: با آغاز شروع عملیات ساخت مجتمع فرهنگی در سال 1386 قرار بود پروژه ظرف مدت دو سال به پایان برسد.

رضا گلی افزود: در دولت قبل این مجتمع فرهنگی و هنری به عنوان اولویت در نظر گرفته شد و قرار بود تا پایان فعالیت دولت دهم به بهره برداری برسد.

وی گفت: این در حالی است که تربت حیدریه به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت استان خراسان رضوی پس از مشهد، سبزوار و نیشابور هنوز فاقد مجتمع فرهنگی است.

رییس انجمن سینمای جوان دفتر تربت حیدریه نیز گفت: این شهرستان به رغم وجود هنرمندان فعال در حوزه های مختلف به ویژه تئاتر، شعر، سینما، عکس و موسیقی مکانی برای این فعالان عرصه ندارد.

جواد جعغری افزود: با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی امیدواریم دولت تدبیر و امید در این زمینه گرهگشایی کند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای پروژه مجتمع فرهنگی و هنری اسفند ماه 86 در زمینی به مساحت 9 هزار مترمربع به منظور ساخت چهار هزار مترمربع زیربنا آغاز شد.

غلامرضا نجفی افزود: ساخت مجتمع فرهنگی و هنری تربت حیدریه در این مدت 20 میلیارد ریال هزینه و 60 درصد پیشرفت اجرا داشته است.

وی گفت: اخیرا 20 میلیارد ریال برای ادامه اجرای تنها مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان اختصاص یافته لذا با جذب این مبلغ ادامه کار ساخت آن آغاز می شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه گفت: 13 میلیارد ریال از این مبلغ از محل اعتبارات ماده 180 مجلس شورای اسلامی که در اختیار نماینده مردم تربت حیدریه است و هفت میلیارد ریال دیگر آن توسط معاونت توسعه مدیریت، منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خراسان رضوی تامین شده است.

-ایرنا

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(