خانه / اخبار / مالک روسی باشگاه آرسنال در صدر فهرست ثروتمندان انگلیس

مالک روسی باشگاه آرسنال در صدر فهرست ثروتمندان انگلیس

لندن – “علیشر عثمان اف” مالک روسی (ازبک) باشگاه فوتبال آرسنال لندن با بیش از 13 میلیارد پوند دارایی، در صدر فهرست ثروتمندان انگلیس قرار گرفت.
تصویر (از چپ به راست): عثمان اف، بلاواتنیک و برداران هیندوجا

تصویر (از چپ به راست): عثمان اف، بلاواتنیک و برداران هیندوجا

به گزارش ایرنا، نشریه “ساندی تایمز” که همه ساله در ماه آوریل فهرست ثروتمندترین مردان و زنان انگلیس را منتشر می کند، عصر شنبه گزارش داد که “عثمان اف” با 13 میلیارد و 300 میلیون پوند دارایی و با یک پله صعود نسبت به فهرست سال گذشته در رتبه اول ثروتمندان ساکن انگلیس قرار گرفته است.
بر اساس فهرست جدید ثروتمندترین افراد مقیم انگلیس، رتبه های بالای این فهرست همچنان متعلق به بازرگانان و سرمایه داران خارجی است که در این کشور زندگی می کنند.
عثمان اف که در حال حاضر با در اختیار داشتن 30 درصد سهام باشگاه آرسنال، بزرگترین سهامدار این باشگاه به شمار می رود، فعالیت های گسترده ای در صنعت فولاد، پلاستیک و تلفن همراه دارد.
بر اساس این گزارش، “لاکشمی میتال” میلیاردر هندی الاصل و از تجار بزرگ فولاد با کاهش سه میلیاردی در دارایی خود طی یک سال گذشته، از رتبه اول به رتبه چهارم فهرست ثروتمندان انگلیس سقوط کرده است.
این تاجر هندی الاصل تا سال 2012، هفت سال پیاپی در صدر ثروتمندان انگلیس قرار داشت.
در فهرست جدید، پس از “عثمان اف”، یک بازرگان روسی الاصل دیگر به نام “لئونارد بلاواتنیک” با 11 میلیارد پوند دارایی و دو برادر هندی به نام های “سری هیندوجا” و “گوپی هیندوجا” صاحبان شرکت صنعتی و سرمایه گذاری “هیندوجا” با 10 میلیارد و 600 میلیون پوند به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قراردارند.
“رومن آبراموویچ” سرمایه دار روسی و مالک باشگاه فوتبال چلسی لندن نیز که در فهرست سال گذشته در رتبه سوم قرار داشت، امسال با دو پله تنزل و با مجموع 9 میلیارد و 300 میلیون پوند ثروت، در رتبه پنجم ثروتمندترین مردان ساکن انگلیس قرار گرفته است.
نشریه “ساندی تایمز” همه ساله در فهرست ثروتمندان انگلیس حدود هزار نفر را معرفی می کند. در این فهرست علاوه بر سرمایه داران و تجار، نام تعدادی از ورزشکاران، خوانندگان، هنرپیشگان و حتی برندگان بلیت های بخت آزمایی هم به چشم می خورد.
بر اساس گزارش این نشریه، به رغم بحران اقتصادی و بدتر شدن وضعیت معیشت مردم عادی، ثروت مجموع هزار ثروتمند بزرگ انگلیس طی یک سال گذشته از 414 میلیارد پوند به 450 میلیارد پوند افزایش یافته است.
ثروت هر یک از 88 نفر اول این فهرست، بالای یک میلیارد پوند است و پس از آنها میلیونرها قراردارند. تعداد میلیاردرهای انگلیس در سال گذشته 77 نفر بود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(