خانه / اخبار / فرجی‌دانا از خانه ملت کارت زرد گرفت/ وزیر علوم به استیضاح نزدیک شد

فرجی‌دانا از خانه ملت کارت زرد گرفت/ وزیر علوم به استیضاح نزدیک شد

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر علوم به سؤال ۲۳ نفر از وکلای ملت قانع نشدند و به این ترتیب دومین کارت زرد مجلس نهم به دومین وزیر دولت یازدهم وزیر علوم داده شد.
کارت زرد مجلس به فرجی دانا

کارت زرد مجلس به فرجی دانا

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان سؤال ملی 23 نفر از نمایندگان مجلس که حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده تهران به نمایندگی از سؤال کنندگان، پرسش را مطرح کرد از رضا فرجی‌دانا وزیر علوم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

سؤال‌کنندگان از وزیر پرسیدند، علت عدم پایبندی وزیر علوم به تعهدات در انتصاب مدیران چیست؟

وکلای ملت پس از استماع پاسخ‌های وزیر و توضیجات نبویان، با 73 رای موافق، 149 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 240 نماینده حاضر در جلسه، از پاسخ‌های وزیر علوم قانع نشدند و به این ترتیب دومین کارت زرد مجلس نهم به فرجی‌دانا به عنوان دومین وزیر دریافت کننده اخطار، داده شد.

وکلای ملت پیش از این به علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد کارت زرد داده بودند.

محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس پس از کارت زرد نمایندگان به وزیر، گفت: این رای وکلای ملت عدم رضایت نمایندگان از عملکرد وزارت علوم را نشان می‌دهد و امیدواریم آقای وزیر با دقت و درایت بیشتری این وزارتخانه بسیار مهم را اداره کند تا انشاءالله رای اعتماد نمایندگان برای وزیر تصویب شود.

به گزارش فارس، طبق آئین‌نامه داخلی در صورتی که در هر دوره مجلس تعداد کارت زرد به یک وزیر به عدد 3 برسد، زمینه استیضاح آن وزیر فراهم می‌شود.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(