خانه / اخبار / خسروی:غفلت مسئولان در راه اندازی بورس بین المللی زعفران

خسروی:غفلت مسئولان در راه اندازی بورس بین المللی زعفران

خسروی سهل آبادی مطرح کرد:فروش طلای سرخ ایران با برند خارجی در اروپا

ابوالقاسم خسروی سهل آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه ایران نخستین تولید کننده زعفران در جهان است،گفت: شهرستان تربت حیدریه با تولید 120 تن زعفران مرغوب در کشورآمادگی لازم در جهت عرضه این محصول در بازارهای جهانی را دارد.

نماینده مردم تربت حیدریه ،مه لات و زاوه درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه طبق قوانین تجارت بین المللی هرکشوری که ۵۲ درصد از محصولی را تولید و به بازار جهانی عرضه کند می تواند بورس بین الملل داشته باشد، تصریح کرد: در بورس بین الملل علاوه بر شفاف سازی قیمت ها نسبت به عرضه و تجارت و بسته بندی محصول تصمیم گیری جهانی می شود به طوری که می توان در بازار تولید و مصرف جهانی قرار گرفت.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با انتقاد ازعملکرد ضعیف مسئولان درصادرات زعفران،افزود: ۹۵ درصد ازطلای سرخ جهان توسط ایران تولید می شود اما متأسفانه به علت عملکرد ضعیف مسئولان ،کشور بورس بین المللی برای صادرات زعفران راه اندازی نکرده که همین امرمنجربه کاهش سهم ایران ازگردش مالی زعفران دربازارهای جهانی شده است.

 این نماینده مردم درمجلس نهم،ادامه داد: کشوراسپانیا زعفران ایرانی را با بسته بندی مرغوب و با برند اسپانیا به کشورهای اروپایی صادر کرده که این مهم ارزش افزوده بسیاری برای این کشور دربردارد.

نماینده مردم تربت حیدریه ،مه ولات و زاوه درمجلس، نداشتن بسته بندی مناسب واستاندارد را یکی دیگر از دلایل نبود موفقیت در صادرات زعفران دانست واظهار داشت: گردش مالی این محصول دربازارهای جهانی ۴ میلیارد دلاراست اما متأسفانه سهم ایران به علت نداشتن بسته بندی مناسب و نیز صادرات فله ای زعفران فقط ۵۰۰ میلیون دلارمی باشد.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(