خانه / اخبار / عده‌ای دنبال راه ‌انداختن بلبشوی سیاسی هستند/ رئیس‌جمهور ورود کند

عده‌ای دنبال راه ‌انداختن بلبشوی سیاسی هستند/ رئیس‌جمهور ورود کند

مصباحی‌مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه عده‌ای می‌خواهند مجددا بلبشوی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی راه بیندازند، از رئیس‌جمهور خواست قویاً با اینگونه مسائل برخورد کند.

مصباحی‌مقدم به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس غلام مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز شامگاه پنجشنبه در مراسم دهه آخر صفر که به همت حزب موتلفه اسلامی برگزار شد با بیان اینکه امروز در جامعه ما گروه‌هایی وجود دارند که سخنان و مواضع آنان دارای نفاق است گفت: منافقان فقط به گروهک رجبی ختم نمی‌شود چرا که منافقان نفاق خود را آشکار و به بغی مبدل می‌کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: گروهک رجبی تا دیروز از پیشتازان مبارزه با آمریکا بودند اما امروز به آمریکا و رژیم صهیونیستی پناه بردند و نشان دادند که همواره دروغ می‌گویند چرا که آنان جیره‌خوار آمریکا و رژیم صهیونیستی بودند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: ایالت متحده آمریکا که مدعی دموکراسی و حقوق بشر است چگونه به گروهکی که دستش به خون 13 هزار انسان آلوده است پناه می‌دهد و از آنها حمایت می‌کند؛ منافقین امروز به سنای آمریکا می‌روند و با آنان ارتباط نزدیک دارند بنابراین بی‌دلیل نیست که سناتور‌های آمریکایی در مورد مذاکرات ایران با 1+5 سرسختی از خود نشان می‌دهند و دست به تحریم‌های بیشتر می‌زنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتقاد از عملکرد دولت اصلاحات پرداخت و گفت: در دولت اصلاحات عده‌ای قرآن را زیر سوال می‌بردند و می‌گفتند قرآن کلام خدا نیست بلکه کلام پیغمبر است.

مصباحی مقدم معتقد است که ضرورت حجاب در جامعه، امام راحل (ره) و عظیمت روز عاشورا و استقلال به عنوان شعار انقلاب اسلامی در دولت اصلاحات زیر سوال رفت.

وی افزود: ضرورت سازش از مواضع ضعف مقابل مستکبران برای ایجاد فشار به جمهوری اسلامی از مواردی بود که اصلاح‌طلبان در 8 سال دولت خود آن را تعقیب می‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در دوران اصلاحات گفته می‌شد که باید با رژیم صهیونیستی کنار آمد و ما هنوز سخن یکی از بزرگان اصلاحات را که امروز بعد از مدت‌ها صدایش شنیده می‌شود را فراموش نکرده‌ایم که می‌گفت ما در مورد قضیه فلسطین کاسه داغ‌تر از آش شده‌ایم چرا که فلسطینی‌ها خودشان به دنبال سازشند اما ما این را قبول نداریم بنابراین معتقدم اظهار اینگونه سخنان نیز زمینه شعار «نه غزه و نه لبنان» را فراهم کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لیدر اصلاحات می‌گفت ما قرائت مختلف از اسلام داریم اظهار داشت: لیدر اصلاحات قبل از اینکه رئیس‌جمهور شود چنین اظهاراتی را در جلسه‌ای بیان کرد که بنده بلافاصله به او گفتم اسلام یعنی اسلام امام بنابراین امروز آنان خیال می‌کنند ما مسائلی را که زیر چتر دولت اصلاحات اتفاق افتاد را فراموش کرده‌ایم.

مصباحی مقدم لیبرالیسم فرهنگی، اباحی‌گری و تکثر‌گرایی دینی را از اهداف موردنظر دولت اصلاحات دانست و آن دوران را دوران تلخی برشمرد.

وی اضافه کرد: اصلاحات نه تنها از افکاری که در دولت خود مطرح شد انتقاد نکرد بلکه به این سخن بسنده کرد که برخی‌ها تندروی می‌کنند و این به معنای این است که اظهار اینگونه سخنان زود است و باید شرایطش فراهم شود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: افکار و مواضع اصلاحاتی‌ها پس از اتمام دوران اصلاحات فروکش و شخصیت‌های آن در لاک خود فرو رفتند اما بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و روی کار آمدن آقای روحانی دو مسئله جان گرفته و به میدان آمدند.

مصباحی مقدم همچنین معتقد است که مطبوعات و رسانه‌های مجازی اصلاح‌طلب به اساس تشیع حمله می‌کنند.

وی در همین زمینه به یادداشت موهن روزنامه بهار در مورد واقعه غدیر اشاره و تصریح کرد: اصلاح‌طلبان با ضروری‌ترین مسئله تشیع معارضه می‌کردند البته آن نویسنده دستگیر شد اما یکی از آقایانی که امروز دارای مسئولیت عالی در کشور است می‌گوید که این روزنامه را نباید تعطیل می‌کردند و به تعطیل شدن این روزنامه رای نداد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: برخی‌ها حجاب را امری شخصی تلقی می‌کنند و می‌گویند بعد اجتماعی آن ضرورت ندارد البته این افراد در همین راستا خوانندگی زن را برای مرد‌ها تجویز می‌کنند.

مصباحی مقدم با طرح این پرسش که آیا مسائل و گرفتاری‌های کشور مسائلی که برخی از آقایان مطرح می‌کنند است گفت: مشکل امروز کشور ما اقتصاد و مدیریت است بنابراین از مدیریت جدید اجرایی کشور انتظار داریم جلوی این مسائل را بگیرد چرا که انتظارات مردم مسائل مادی و معیشت است.

وی با تاکید بر اینکه به طور جد معتقدم که آقای روحانی با مواضع اینگونه افراد هماهنگی ندارد اظهار کرد: این اظهارات جنبه تست دارد و می‌خواهند جامعه را بسنجند که اگر واکنشی به دنبال داشت مواضع خود را تعدیل و اگر خیر، قوی‌تر و محکم‌تر ارزش‌ها را زیر سوال قرار دهند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: این اظهارات نشان بارز نفاق است و باید با این گروه منافق برخورد مناسب صورت گیرد البته ما نمی‌گوییم حق حیات از اینها گرفته و یا قلع و قمع شوند بلکه می‌گوییم اینها سر جای خود بنشینند و ارزش‌های انقلاب، اسلام و شیعه را زیر سوال نبرند.

مصباحی مقدم در ادامه سخنان خود به اظهارات اخیر سعید حجاریان مبنی بر انحلال مجلس توسط دولت اشاره و انتقاد کرد: آقای تئوریسین گفته است که یک مجلس فرمایشی سر کار بیاید و نمایندگان هرچه رئیس‌جمهور بگوید بگویند بله قربان!

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه استقلال مجلس امری مهم است خاطرنشان کرد: مجلسی که به وسیله رئیس‌جمهور منحل و نمایندگانی هماهنگ با دولت به پارلمان راه یابند استقلال ندارد.

وی تاکید کرد: از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهم که قویا جلوی این مسائل را بگیرد چرا که این کارها نشان از این دارند که این افراد می‌خواهند مجددا بلبشوی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را تشدید کنند.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. سلام و بسمه تعالی . در مقاله گفته شده گروهک رجبی فکر می کنم باید رجوی باشد . یاعلی مدد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(