خانه / اخبار / تربت حیدریه / اختصاص ۱۶ میلیارد تومان به طرح تحول نظام سلامت در تربت حیدریه

اختصاص ۱۶ میلیارد تومان به طرح تحول نظام سلامت در تربت حیدریه

طرح تحول نظام سلامت

طرح تحول نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: از آغاز طرح تحول نظام سلامت مبلغ ۱۶ میلیارد ریال از وزارت بهداشت برای این طرح دریافت کردیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تربت حیدریه، سید حسین خادمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت همزمان با سراسر کشور از 15 اردیبهشت ماه امسال در مراکز تحت پوشش این دانشگاه آغاز شده که در این مدت دو ماه شاهد رضایتمندی مطلوب بیماران و مراجعه کنندگان هستیم.
وی افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجه‌ای از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به بخش سلامت اختصاص یافته است، طرح تحول نظام سلامت با پشتوانه چندین ماه کار کارشناسانه با 7 بسته درمانی و بهداشتی و یک بسته نظارتی به تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.
خادمی بیان کرد: کاهش نظام پرداختی بیماران به 5 تا 10 درصد، زایمان طبیعی و کاهش سزارین، طرح تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات پیشرفته، ارتقای ویزیت پزشکان، افزایش دسترسی مردم به خدمات پزشکی و همچنین مقیم شدن پزشکان متخصص و تنظیم بازار تجهیزات پزشکی بسته‌هایی است که در طرح تحول نظام سلامت ایفای نقش می‌کنند.

در ادامه این نشست محمدرضا بهروز دبیر طرح تحول نظام سلامت در تربت حیدریه بیان کرد: از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 37 درصد رشد ویزیت پزشکان متخصص در کلینیک، 19 درصد رشد تعداد بستری در بیمارستان را شاهد بودیم.
وی افزود: درصد اشغال تخت در مدت مشابه سال گذشته 64 درصد بوده که امسال این رقم به 67.9 درصد نیز رسیده و همچنین 207 زایمان طبیعی به 338 زایمان، ارتقا یافته است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: در این طرح برای بیمارانی که به برخی خدمات همچون نوار مغز و ام آر آی نیاز دارند و بیمارستان در اختیار ندارد جای نگرانی نیست و این مشکل با انعقاد قرار داد با بخش خصوصی و پرداخت فقط 10 درصد هزینه توسط شخص بیمار حل شده است.
در ادامه عبدالله وکیلیان معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های برجسته طرح تحول نظام سلامت این بود که اعتبار آن قبل از اجرای طرح دریافت شد.
وی افزود: از آغاز طرح تحول نظام سلامت مبلغ 16 میلیارد ریال از وزارت بهداشت برای این طرح دریافت کردیم که تاکنون 12 میلیارد آن در بخش‌های کاهش هزینه‌های بیمار، هتلینگ و تجهیز بیمارستان و حمایت از پزشکان منطقه محروم هزینه شده است.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی گفت: تجهیزات و امکاناتی را که برای بهتر انجام شدن این طرح در اختیار نداریم در یک لیست به وزارت بهداشت ارسال شده که بارزترین آن دستگاه ام آر آی و سونوگرافی پیشرفته است.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(