خانه / اخبار / آغاز طرح امنیت اجتماعی در تهران از امروز

آغاز طرح امنیت اجتماعی در تهران از امروز

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: طرح امنیت اجتماعی از امروز در تهران و در17 استان و کلانشهر کشور از پس فردا اجرا می شود.
سردار رادان

سردار رادان

به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ رادان در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس نظرسنجی از مردم درباره عملکرد نیروی انتظامی و اولویت مطالبات آنان از این نیرو که پارسال انجام شد 60 و 5 دهم  درصد از پاسخگویان برخورد با توزیع و خرید و فروش مواد مخدر را از پلیس خواستار شدند.

وی گفت: در اولویت های بعدی  57 و 9 دهم  درصد برنامه ریزی برای کاهش تصادفات 54 و 6 دهم  درصد برخورد با بدپوششی 54 و 3 دهم  درصد مقابله با آلودگی صوتی و بیش از 30 درصد از مردم برخورد پلیس با مزاحمان نوامیس و سرقت ها را مطالبه کردند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: با توجه به دسته بندی مطالبات مردم از پلیس، به این نتیجه رسیدیم که مأموریت های خود را در حوزه هایی متمرکز کنیم که مردم بیشترین نگرانی را در آن بخش دارند.

سردار رادان گفت: از این رو طرح امنیت اجتماعی باردیگر در تهران آغاز شده و در استان ها نیز با شناسایی هایی که صورت گرفته است، از پس فردا این طرح اجرا  و با این دسته از جرایم برخورد می شود.

وی افزود: درخصوص مواد فروشان تصمیم بر این شد که علاوه بر استقرار و تثبیت در مرزها، با مواد فروشان خرد در شهرها نیز برخورد شود.

سردار رادان گفت: اطلاعات مربوط به مواد فروشان اخذ شده و می توان گفت شناسنامه کاملی از این افراد در دست پلیس است و از مردم نیز انتظار می رود تا مسیر، آدرس و مشخصات مواد فروشان خرد را در اختیار پلیس قرار دهند.

وی افزود: در موضوع امنیت اجتماعی و اخلاقی نیز موضوع برخورد با اراذل و اوباش در دستور کار قرار گرفته است و این  افراد باید مطمئن باشند که جایی برای شرارت های آنها امن نخواهد بود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با اطلاعات خوبی که در دست داریم باقی مانده اراذل و اوباش نیز جمع آوری می شوند و با آنان برخورد سختی صورت خواهد گرفت، علاوه بر آن با دستگاه قضایی نیز هماهنگ شده تا برخورد قانونی و محکمی نیز با این افراد داشته باشد.

سردار رادان افزود: با توجه به اینکه اراذل و اوباش شناسایی شده اند و مکان و مخفیگاه هایشان مشخص شده است به نظر می رسد زمان کمتری برای جمع آوری آنها در این طرح اختصاص یابد و البته طبیعی است برخورد با موادفروشان، سارقان خرد، آلودگی صوتی و افراد بدپوشش زمان بیشتری می برد.

وی گفت: در این طرح همچنین با پدیده زنان خیابانی برخورد خواهد شد.

سردار رادان افزود: در خصوص موضوع آلودگی صوتی و بدپوششی نیز با توجه به نگرانی مردم از تردد برخی افراد به صورت مانکن در معابر و خودروها، نیروی انتظامی به واسطه خواست مردم و حکم قانونی با این دسته افراد هنجارشکن  برخورد می کند.

وی گفت: خودروی این افراد توقیف و به پارکینگ منتقل و مدت ترخیص آن طولانی می شود تا به این ترتیب تلاش شود تا هزینه تخلف برای این دسته افراد بیشتر شود.

سردار رادان افزود: در این طرح همچنین با موضوع سگ گردی و حمل آن در خودرو و آلودگی های صوتی برخورد جدی می شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی همچنین گفت: با توجه به اینکه سه سال است که طرح سالم سازی دریا و محیط امن دریا را پیگیری می کنیم، با افرادی که قصد ناهنجاری در سواحل دریا را داشته باشند، برابر قانون برخورد می شود.

در نخستین روز از اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش و اخلالگران نظم و امنیت جامعه در تهران، حدود 100 نفر از این افراد دستگیر شدند.

همچنین کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر و سلاح های سرد به دست آمده از سارقان زورگیر در حاشیه این برنامه به نمایش گذاشته شده بود.

درباره سمیرا دانش

سمیرا هستم ، دانشجوی رشته گرافیک ، اهل تربت حیدریه ، اما فعلا مشهد درس میخونم. :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(