خانه / اخبار / تربت حیدریه / صادرات 68 هزار راس دام سبک از تربت حیدریه

صادرات 68 هزار راس دام سبک از تربت حیدریه

دام

دام

مدیر جهاد کشاورزی تربت حیدریه گفت:از ابتدای امسال 68 هزار و 140 راس دام سبک از این شهرستان به کشورهای قطر و عمان صادر شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان محمد کریمی افزود: صدور این دام ها بعد از اخذ مجوز دامپزشکی، قرار گرفتن در قرنطینه 15 روزه و انجام واکسن های تب برفکی و پی.پی.آر صورت گرفته است.

وی با بیان این که امسال همچنین برای اجرای طرح هویت بخشی، بر سه هزار راس دام سنگین نظارت صورت گرفته، گفت: 70 درصد دام های سنگین تربت حیدریه در بخش مرکزی این شهرستان نگهداری می شوند.
کریمی افزود: در راستای طرح هویت بخشی دام که از سال 93 آغاز شده است، کارشناسان شرکت پیمانکار طرح، با استفاده از پلاک های بارکد دار نسبت به پلاک کوبی دامها و صدور شناسنامه برای آنها اقدام کرده اند.
وی گفت: در همین چهارچوب نظارت بر اجرای عملیات طرح اصلاح نژاد دام سنگین شامل تعداد سه هزار و 792 عدد رکوردگیری، 201 مورد تلقیح مصنوعی و 237 راس ثبت مشخصات انجام شده است.
کریمی پروژه اصلاح نژاد دام سنگین به منظور افزایش راندمان و بهره وری دام سنگین روستا انجام که برای انجام آن شش رکورد از هر دام گرفته می شود و تلقیح مصنوعی نیز توسط کارشناس مجری انجام می گیرد.

درباره تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(