خانه / اخبار / تربت حیدریه / شورای شهر تربت حیدریه از سرمایه گذاران با تمام توان حمایت می کند

شورای شهر تربت حیدریه از سرمایه گذاران با تمام توان حمایت می کند

محمد صادق مجتهدی رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه گفت: این شورا با تمام توان از سرمایه گذاران واقعی در این شهر حمایت می کند و آماده است تا مسیر سرمایه گذاری را تسهیل کند.
صادق مجتهدی

صادق مجتهدی

صادق مجتهدی  با اشاره به عدم ورود سرمایه گذار به شهر جهت اجرای طرح های کلان افزود: این حمایت ها از سرمایه گذرانی که خود ملک و زمینی درمناطق شهری تربت حیدریه داشته باشند، بهتر صورت می گیرد.

وی اظهارداشت: در گذشته به اشتباه هر فرد سرمایه گذاری که وارد شهرتربت حیدریه می شد را برای تامین زمین به منطقه پیشکوه هدایت می کردند ولی به دلیل اینکه مالکیت آن برای سرمایه گذاران مشخص نبود، آنها نمی توانستند سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه از 800 هکتار زمین منطقه گردشگری پیشکوه 67 هکتار آن لکه گذاری و کار شده که اکنون به دلیل فقدان سند مالکیت ،مشکلاتی بوجود آورده است.

رییس شورای شهر تربت حیدریه اظهار داشت: شهرداری تنها با فضای سبز و فضاهایی که در اختیارش دارد می تواند ارایه خدمات کند و نمی تواند مکانی دیگر را در اختیار سرمایه گذار قرار دهد.

مجتهدی گفت: ایجاد زیرساخت های لازم ، شفاف سازی و روانسازی امور از اولویت های شورای اسلامی شهر تربت حیدریه است تا مشکلات را برای شهروندان حل کند.

وی افزود: برای دستیابی به اقتصاد قوی و همچنین فرهنگ لازم ، نیازمند نقشه راه، ترسیم و تدوین برنامه های لازم هستیم که این مهم با ایجاد زیرساخت ها امکان پذیر خواهد بود.

وی بیان کرد: برنامه ریزی دقیق در جهت تکریم ارباب رجوع ، همچنین بستر سازی در ایجاد زیرساخت های لازم برای برون رفت از برخی مسائل که به دلیل عدم برنامه مدون گریبان شورای شهر و شهرداری را گرفته از دیگر اولویت های مجموعه شورای اسلامی شهر تربت حیدریه است.

وی بیان کرد: تفکیک مجاز زمین طبق استاندارد در 75 درصد سطح شهر، حداقل 240 متر مربع بود که اکنون در 55 درصد زمین ها، این رقم به 150 متر مربع رسیده است و باعث شده تا از طرح فاصله بگیریم و اصول و مبانی شهرسازی تربت حیدریه برای ارایه خدمات به شهروندان دچار مشکل شود.

رییس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه گفت: با همکاری اعضای این شورا این اصول و مبانی ، واقعیت ها و نیازهای مردم مانند آپارتمان سازی در کنار یکدیگر به روز رسانی شده و تحت عنوان دفترچه یا نظامنامه شهرداری تنظیم شده است.

وی با اشاره به بندهای این نظامنامه گفت: در گذشته سطح اشغال مجاز زمین ها 50 درصد بوده که با توجه به سطح مجاز تفکیک کنونی که 150 متر مربع شده ، این سطح باید افزایش می یافت، که علیرغم اینکه در حوزه وظایف شورا نبود در این نظامنامه به آن پرداخته شده است.

درباره تربت حیدریه

1 نظر

  1. محمد رضا ارجمندی

    به عمل کار بر آید به سخنرانی نیست…
    اگه سرمایه گذار بیاد و سنگ اندازی نکردین و یک پروژه عملی شد اونوقت مردین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(