خانه / فناوری اطلاعات / شنیده ها درباره آی او اس 7: آشنا مثل قبل، با طراحی ساده تر و امکانات کاربردی تر

شنیده ها درباره آی او اس 7: آشنا مثل قبل، با طراحی ساده تر و امکانات کاربردی تر

ios

ios

تاکنون مطالب مختلفی درباره iOS 7 منتشر شده ولی در جدیدترین مطلب، مارک گورمن از 9to5mac که یکی از قابل اعتمادترین گیک ها در زمینه خبرهای اپل است، نکات جدید و جالبی را مطرح کرده که در زیر می خوانید:

مورد 1. به گفته افرادی که یا iOS 7 را دیده اند یا به طور خلاصه درباره آن شنیده اند، طراحی رابط کاربری سیستم عامل موردبازنگری قرار گرفته طوری که برای کاربران جدید iOS 7 مورد توجه خواهد بود ولی ممکن است کاربرانی را که مدت ها است به این پلتفرم عادت کرده اند گیج کند… به گفته یکی از افراد، رابط جدید “بسیار بسیار تخت” خواهد بود و فرد دیگری گفته که در آن اثری از افکت های شیشه ای، درخشان و متعلق به سبک اسکیومورفیسم نیست. گفته شده که از منظر تخت بودن طراحی، iOS 7 به رویکرد رابط کاربری مترو (مدرن) مایکروسافت نزدیک خواهد شد. طراحی تخت، به اجتناب از طرح های بافت دار و استعاره های تصویری از دنیای واقعی تاکید دارد.

مورد 2. از iOS معمولا به عنوان یک پلتفرم “راحت برای استفاده” یاد می شود. اپل رابط کاربری آن را ساده طراحی کرده بنابراین بعید است بازطراحی رابط کاربری بخواهد به پیچیده شدن کار با سیستم عامل هم بینجامد. هر چند ممکن است ظاهر iOS خیلی ها را غافلگیر کند ولی کارکرد کلی آن با نسخه های قبلی تفاوت زیادی نخواهد داشت. سیستم عامل و اپلیکیشن های اصلی آن تقریبا به همان شکل امروزی کار خواهند کرد.

مورد 3. نام موقت iOS 7 اینسبروک (Innsbruck؛ یکی از شهرهای اتریش در دل کوه های آلپ) است و تغییرات در رابط کاربری شامل این موارد می شود: طراحی کاملا جدید برای آیکون برنامه های بومی، نوار ابزارها و نوار تب هایی با طراحی جدید، و ویژگی های عمیق جدید برای بخش های مختلف سیستم عامل.

مورد 4. علاوه بر کنار گذاشتن مولفه های پیچیده از طراحی رابط کاربری، اپل در حال تست و بررسی روش های جدید برای اضافه کردن “پنل های اطلاعات و تنظیمات” با “قابلیت دسترسی سریع” به نرم افزارها است. البته هنوز قطعی نیست که این کاربردپذیری جدید در iOS 7 ارائه شود یا اینکه اپل چطور آن را به کار بگیرد. یکی از احتمالات سوایپ کردن از طرفین نمایشگر برای دسترسی به این ویژگی های جدید است.

با توجه به اینکه تیم کوک کنار گذاشتن فورستال و اضافه شدن طراحی رابط کاربری به مسئولیت های جانی آیو را راهی برای یکپارچگی بیشتر گروه های سخت افزاری و نرم افزاری اپل ذکر کرده، به نظر می رسد که قطعاً اولین بارقه ها را در کنفرانس توسعه دهندگان اپل در ماه آینده ببینیم. جالب آنجا است که نخستین نشانه، بنر طراحی شده برای این مراسم است که بسیاری افراد آن را نشانی از سلیقه طراحی نرم افزاری آیو می دانند.

بنابراین به احتمال زیاد آنچه که در WWDC 2013 خواهیم دید عبارت خواهد بود از: نوار ابزارهای کاربردی تر، آسان تر شدن دسترسی به تنظیمات iOS و دستگاه، و رابط کاربری با طراحی مینیمال تر.

درباره ابوذر

مهندس نرم افزار و فناوری اطلاعات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(