خانه / اخبار / تربت حیدریه / شمار تاکسی در تربت حیدریه، دو برابر استانداردها

شمار تاکسی در تربت حیدریه، دو برابر استانداردها

تردد پرشمار تاکسی های زرد در تربت حیدریه، حدود دو برابر استانداردهای حمل و نقل شهری است، که این مشکلاتی را برای فعالان این حوزه ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، براساس آمار ارائه شده از سوی مسئولان تربت حیدریه هم اکنون 749 دستگاه تاکسی زرد به جمعیت این شهر 130 هزار نفری خدمات رسانی می کنند.
این در حالی است که بر اساس استانداردهای موجود، باید به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت 325 دستگاه تاکسی فعالیت کند که طبق این قاعده، رقم مطلوب برای شهری در حد و اندازه تربت حیدریه 422 دستگاه تاکسی است.
این بدان معنا است که بر فرض نبود موسسات تاکسی تلفنی، اتوبوس شرکت واحد و مسافربرهای شخصی، اکنون به ازای هر 173 شهروند تربت حیدریه، یک دستگاه تاکسی زرد وجود دارد که این نسبت باید یک دستگاه به ازای هر 308 نفر باشد.
هر چند قالب شهروندان از وضعیت موجود زیاد ناراضی نیستند، اما به گواه جمعی از رانندگان خطی تربت حیدریه، مشکل رانندگان تاکسی های شهری زمانی بیشتر می شود که خودروهای شخصی نیز، وارد این عرصه شده و اقدام به مسافرکشی می کنند.
یک راننده تاکسی در تربت حیدریه به خبرنگار ایرنا گفت: مشکل ما بیشتر ناشی از فقدان نظارت بر خودروهای شخصی و تاکسی های فاقد کد خطی است که در ایستگاه های ما اقدام به سوار کردن مسافر می کنند.
علی بایگی افزود: حال اگر تاکسی تلفنی ها را نیز به این چرخه اضافه کنیم، دیگر مشکلات ما مضاعف خواهد شد.
وی با بیان اینکه از ساعت پنج صبح تا 21 شب در نهایت هشت سرویس مسافر را جابه جا می کند، گفت: غالبا از سمت میدان مرکزی شهر تربت حیدریه به سوی دیگر نقاط شهر مسافر داریم، اما در برگشت بیشتر با شانس و اقبال باز می گردیم.
تاکسیران دیگری گفت: شغل دوم برخی کارمندان دولت، مسافرکشی است و البته برخی بازنشستگان یا جوانان نیز به عنوان شغل اول و آخر با خودروی شخصی در این بخش کار می کنند.
ابراهیم حسین زاده افزود: همین امر موجب شده تا به اصطلاح در حرفه ما دست زیاد شود که نتیجه آن درآمد بخور و نمیر تاکسیرانان و صرفه نداشتن این کار شده است.
وی گفت: از تبعات این مسائل در خوش بینانه ترین حالت، وجود رانندگانی بدون هیچگونه پشتوانه بیمه ای و حقوق بازنشستگی است.
مدیر آژانس تلفنی 133، به عنوان پرشمارگان ترین تاکسی تلفنی در شهر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: همه مسئولان شهر بخوبی می دانند که در تربت حیدریه تعدد تاکسی، اعم از درون شهری، خطی و تلفنی وضعیت نامناسبی را ایجاد کرده است.
غلام حیدر ازبک پور افزود: از سوی دیگر چون بهای خدمات زیاد است، مردم نیز سطح توقع شان بالا رفته و به سمت وسایل نقلیه ای می روند که در درجه نخست کیفیت بالایی داشته باشند و دوم اینکه برایشان ارزانتر تمام شوند.
وی که آژانس تحت مدیریتش از سال 92 با 10 دستگاه خودرو آغاز به کار کرده و اکنون با 65 دستگاه به صورت شبانه روزی خدمات می دهد، افزود: تصور می کنم تنها رمز ماندگاری و توسعه کار ما، کیفیت ارائه خدمات در این حوزه باشد.
رئیس سازمان تاکسیرانی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مشکل ازدیاد تاکسی در این شهر به سال 86 یعنی زمان آغاز طرح هدفمندی یارانه ها باز می گردد.
محسن قندهاری افزود: در آن سال ستاد سوخت کشور برای ساماندهی سوخت سهمیه بندی، اقدام به ثبت نام از رانندگان کرد که بناگاه تعداد تاکسی های شهر از 442 دستگاه به رقم کنونی 749 دستگاه افزایش یافت.
وی با بیان اینکه نتیجه این اقدام موجب آن چیزی شده که امروز شاهد هستیم، گفت: هم اکنون در ماههای اردیبهشت تا شهریور که مدارس و دانشگاه ها تعطیل است، تاکسی های تربت حیدریه در اکثر ساعات روز خالی یا تک مسافری تردد می کنند.
رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تربت حیدریه افزود: این مساله موجب شده تا هر دستگاه تاکسی به طور متوسط در طول روز تنها 150 مسافر را جا به جا کند که این برای رانندگان و بخصوص صاحبان خودرو سمند مقرون به صرفه نیست.
قندهاری متوسط نرخ کرایه در این شهر را چهار هزار ریال اعلام کرد و گفت: تاکسی های خطی در 12 مسیر ویژه (خطی) تردد می کنند.
وی تصریح کرد: از سویی تاکسی های حومه که در مسیرهای شهرستان زاوه، مه ولات و اطراف تربت حیدریه مسافرکشی می کنند، به جای آنکه مسافر خود را در میدان های ورودی شهر پیاده کنند، آنان را به داخل شهر آورده و به نوعی اقدام به مسافرکشی در سطح شهر نیز می کنند که این به تاکسی های درون شهری فشار مضاعفی را وارد می کند.
قندهاری، کنترل این خودروها و انتقال آنها به مسیر اصلی شان را دشوار ندانست و افزود: مشکل زمانی بیشتر می شود که خودروهای شخصی هم به مسافرکشی روی می آورند که البته مردم تربت حیدریه رغبت چندانی به تردد با خودروهای شخصی ندارند.
وی در خصوص نحوه قیمت گذاری نیز اظهار داشت: طبق ابلاغ رسمی وزارت کشور، اعضای شورای شهر موظف هستند هر سال درصدی به نرخ کرایه تاکسی بیفزایند و هرچند از مدیران آژانس ها نیز نظرخواهی می شود، اما طبق قانون در تصمیم نهایی، نظر رانندگان لحاظ نمی شود.
قندهاری در خصوص استاندارد لازم برای تعداد تاکسی ها بر اساس میزان جمعیت نیز گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت کشور به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت، باید 325 دستگاه تاکسی به ارائه خدمات بپردازند.
وی به بیمه رانندگان تاکسی تربت حیدریه نیز اشاره کرد و گفت: طبق قانون اگر رانندگان نیمی از حق بیمه خود را بپردازند، دولت 50 درصد بقیه را می پردازد که بر این اساس سهم بیمه هر راننده در ماه یک میلیون و 60 هزار ریال می شود.
رئیس سازمان تاکسیرانی تربت حیدریه بیان کرد: پارسال بالغ بر دوهزار راننده در این طرح خود را بیمه کردند، اما به دلیل مشکلات معیشتی، این رقم امسال به هزار و 800 نفر کاهش یافته است.
وی در بخش دیگری به عمر ناوگان تاکسیرانی تربت حیدریه نیز اشاره کرد و گفت: 257 دستگاه از تاکسی های این شهر عمری بالای 10 سال دارند و ما هیچ امکاناتی برای تعویض آنها نداریم.
قندهاری افزود: از سوی دیگر قرار بود بعد از حذف یارانه سوخت، بیمه حمایتی در نظر گرفته شود که هنوز چیزی نصیب رانندگان تربت حیدریه نشده است.

درباره تربت حیدریه

تربت حیدریه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(