خانه / اخبار / 4 فرضیه درباره پهپاد نفوذی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین

4 فرضیه درباره پهپاد نفوذی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین

دبیرکل حزب الله لبنان 4 فرضیه را در خصوص ادعای صهیونیستها مبنی بر ارسال هواپیمای بدون خلبان از لبنان به فلسطین اشغالی مطرح کرد و در باره اوضاع سوریه گفت : هدف از آغاز جنگ در سوریه از بین بردن سوریه به عنوان یک دولت و جامعه و مردم و ارتش است.
دبیر کل حزب الله لبنان

دبیر کل حزب الله لبنان

به گزارش خبرگزاری مهر ، “سید حسن نصرالله”در سخنانی که به صورت زنده از شبکه العالم پخش شد، با اشاره به ادعای صهیونیستها مبنی بر سرنگون کردن هواپیمای بدون خلبانی که از داخل لبنان وارد اراضی اشغالی شده بود، تأکید کرد: رسانه‌های صهیونیستی، کارشناسان اسرائیلی و ناظران به صورت مستقیم حزب الله را به این افتخار که ما مدعی آن نبودیم متهم کردند ! . برخی طرفهای لبنانی نیز به صورت مستقیم حزب الله را مسئول ارسال این هواپیما دانسته و حملاتشان را آغاز کردند.

سید حسن نصرالله  تأکید کرد: حزب الله در حال حاضر این نوع هواپیما را ارسال نکرده، و با توجه به حساسیت اوضاع منطقه با صدور بیانیه ای دقیق ارسال این هواپیما را تکذیب کرد.
وی افزود: اکنون سئوال بزرگ اینجا است که اگر حزب الله این هواپیما را نفرستاده، پس چه کسی مسئول ارسال آن است؟. تا این لحظه صهیونیست‌ها فیلم یا صحنه‌ای ضبط شده از سرنگونی هواپیمای مورد ادعا را ارائه نکرده اند؛ و در رسانه‌ها اعلام نشده که آیا آنها لاشه هواپیمای ادعایی را یافته‌اند یا خیر؟.
سید حسن نصرالله تأکید کرد: همگان می دانند که حزب الله این شجاعت را دارد که مسؤولیت هرکاری را که انجام می‌دهد برعهده بگیرد، به ویژه اینکه اگر آن کار ضد دشمن صهیونیستی باشد . این اتهامات برای ما اهمیتی ندارد و آنچه که درباره این هواپیما گفته شد از ارسال هواپیمای ایوب که به تأسیسات دیمونا نزدیک شد و حزب الله مسؤولیت آن را برعهده گرفت، مهمتر نیست!
سید حسن نصرالله با بیان اینکه دلیلی برای تأیید ماجرای ورود هواپیمای بدون خلبان به اراضی اشغالی از لبنان وجود ندارد، اظهار داشت: حزب الله هیچگاه کاری را که انجام داده تکذیب نکرده است، حال هر کسی که بخواهد باور کند یا نکند، به خود او مربوط است.
وی تأکید کرد: صهیونیست‌ها تجهیزات راداری و اطلاعاتی قدرتمندی دارند ولی تا این لحظه نتوانسته‌اند مسیر هواپیما و محل   ارسال آن را مشخص کنند ! فرضیه‌های بسیاری وجود دارد و یکی از فرضیه‌های مطرح شده از سوی تحلیل‌گران صهیونیست آن است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این هواپیما را ارسال کرده است که این فرضیه غیرواقعی و غیرممکن است.
سید حسن نصرالله افزود: فرضیه دوم آن است که بگوییم یک طرف دوست فلسطینی یا لبنانی در لبنان به توانایی ارسال این هواپیمای کوچک به فضای فلسطین اشغالی دست یافته است .. ما اطلاعی از این موضوع نداریم و به دنبال این طرف می گردیم، این یک فرضیه است و نشانه‌ای از آن وجود ندارد.
سید حسن نصرالله گفت: فرضیه سوم آن است که یک طرف غیر دوست و غیر اسرائیلی بدون اطلاع این رژیم و حزب الله این هواپیما را از لبنان یا اراضی غیر لبنانی ارسال کرده است، به این منظور که رژیم صهیونیستی حزب الله را متهم کند و به صورت مستقیم واکنش نشان دهد، و حزب الله را به درگیری با این رژیم بکشاند.
وی ادامه داد: فرضیه چهارم آن است که رژیم صهیونیستی این هواپیما را وارد حریم هوایی لبنان کرده سپس به فلسطین اشغالی بازگردانده و آن را سرنگون کرده باشد، تا از این راه چند هدف روانی و سیاسی به دست آورد .. همانطور که می دانید شبکه های صهیونیستی فعال هستند.
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: لبنانی‌ها باید این فرضیه‌ها را بررسی کنند؛ برخی حزب الله را متهم می کنند ولی این اشتباه است؛ از گروه‌های سیاسی خاص که خود را در جایگاه طرفهای متخاصم قرار داده‌اند می‌خواهم مسائلی را که مربوط به رژیم صهیونیستی است به بازی نگیرند؛ گاهی برخی از رجال در اینگونه مسائل منطقشان در حد کودکان است؛ نشانه‌هایی نگران کننده در منطقه وجود دارد.
نصرالله تاکید کرد اخبار منتشر شده درباره کاروان شهدای وابسته به حزب الله در سوریه ، دروغ محض است. ما هیچ زمان شهدای خود را مخفی نمی کنیم و اخبار منتشر شده درباره کاروان شهدای حزب الله در سوریه بخشی از جنگ تبلیغاتی علیه ما و دروغ پردازی تعمدی و مغرضانه است. هر کسی از ما در هر مکانی شهید شود به طور علنی وی را تشییع جنازه و به آن افتخار می کنیم.
دبیر کل حزب الله درباره اتهام برخی کشورهای غربی به سوریه درباره استفاده از سلاح شیمیایی گفت : بازی سلاح شیمیایی تلاشی جدید برای دخالت خارجی ها در سوریه است تا آنها بیایند و سوریه را نابود کنند.
سید حسن نصرالله گفت: طی دو سال گذشته از بحران سوریه با سیل فتوا و اعلان جهاد روبه رو بوده ایم و آنچه در لبنان اتفاق افتاد چیز جدیدی نبود از دو سال پیش دعوت ها به جهاد مطرح می شود و این موضوع ارتباطی با سخن گفتن از دخالت حزب‌الله در سوریه ندارد.
وی با طرح این سئوال که آیا  فتوایی صادر شده است که هر کسی که مخالفان را تایید کند خونش مباح است؟ گفت : فتواهایی که علیه ارتش سوریه و کسانی که به آن کمک می‌کنند هیچ ارتباطی به دین و شریعت نداشته و صاحبان این فتواها نمی‌خواهند که هیچگونه گفت‌وگوی سیاسی وجود داشته باشد.
وی افزود: در برخی از مراحل هیچ کدام از اعضای مخالفان سوری جرات صحبت کردن درباره گفت‌وگوی سیاسی را نداشتند چون از کشورهایی که حامی جنگ و گروه‌های مسلح بودند هراس داشتند.
دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: بسیاری از کسانی که جنگ می‌کنند و کسانی که با رؤسا و پادشاهان و وزیر امور خارجه برخی کشورها دیدار کردند، پیش‌بینی‌هایی را شنیدند که بر اساس آن گفته شده بود که نظام سوریه تنها دو ماه دوام خواهد آورد اما چندین بار این دو ماه را تمدید کردند. دو سال از درگیری‌های خونبار در سوریه گذشت اما درگیری‌های میدانی در سوریه به کجا خواهد انجامید؟ برخی‌ها به دنبال آن هستند که اوضاع را به بدترین حالت پیش از دیدار اوباما و پوتین برسانند.
سید حسن نصرالله ادامه داد: شما قادر به سرنگونی دمشق نبوده و نمی‌توانید نظام سوریه را با مداخله نظامی سرنگون کنید. درگیری طولانی است و هرگز نظام سوریه را نیز دعوت نکرده‌ایم که این موضوع را به صورت نظامی خاتمه دهد اما می‌گوییم که شما با اتکا به توان نظامی قادر به سرنگونی نظام نخواهید بود.
وی افزود: تا این لحظه هیچگونه نیروی ایرانی در سوریه وجود نداشته است و همه این موضوع را می‌دانند و اگر آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها شواهدی در این زمینه داشتند اقدام به ایجاد مشکل در این زمینه می‌کردند. البته کارشناسان ایرانی از ده‌ها سال پیش در سوریه حضور دارند.
دوستان سوریه هرگز اجازه سرنگونی نظام این کشور را نخواهند داد
دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: سوریه دوستان واقعی در منطقه و جهان دارد که هرگز اجازه نخواهند داد که این کشور توسط آمریکا یا اسرائیل یا توسط گروه‌های تکفیری سرنگون شود.
وی گفت: هر آنکه دوست دارد تا قضیه فلسطین گم نشود و کسانی که خواستار مصلحت لبنان،‌ اردن، ترکیه و عراق و تمامی ملت‌های منطقه هستند باید در راستای ایجاد راه‌حل سیاسی در سوریه عمل کنند.
سید حسن نصرالله در بخش دیگری از سخنانش مسئولان گروه‌های فلسطینی در غزه را به هوشیاری فراخواند و  هشدار داد: تلاشهایی از سوی آمریکا و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در خصوص مسأله فلسطین وجود دارد تا شرطهایی جدید را بر فلسطینی ها تحمیل کنند؛ ولی در این زمینه ترسی وجود ندارد زیرا معمولا هنگامی که برای تحمیل اینگونه شروط حرکتی صورت می‌گیرد، صهیونیستها با تجاوزگری پیش دستی می‌کنند امری که موجب بروز شجاعت و پایداری فلسطینی‌ها می شود.
وی تأکید کرد: اگر کسی در منطقه یا لبنان گرفتار این توهم شده باشد یا گمان کند که مقاومت لبنان به دلیل تحولات سوریه و عراق یا فشارها علیه ایران ضعیف شده و یا در زمان ضعف خود به سر می‌برد و متزلزل شده، به شدت در اشتباه است.
دبیرکل حزب الله لبنان به دشمن صهیونیستی و حامیان آن در خصوص ارتکاب هرگونه حماقت ضد لبنان هشدار داد و گفت: مقاومت با وجود هر آنچه که در خصوص مشغولیت‌ها گفته می‌شود، بیدار است و انگشت آن روی ماشه قرار دارد، و از اراضی و ملت لبنان دفاع می‌کند.

درباره سمیرا دانش

سمیرا هستم ، دانشجوی رشته گرافیک ، اهل تربت حیدریه ، اما فعلا مشهد درس میخونم. :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای لازم علامت گذاری شده است *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

B-) ;-) :yahoo: :whistle: :wac: :unsure: :soot: :scratch: :rose: :p :negative: :mail: :laughing: :heart: :good: :cry: :bye: :D :-) :-(